Dzień otwarty 43. Bazy Lotnictwa Morskiego

W piątek 9 września, 43. Baza Lotnictwa Morskiego obchodzi swoje święto. Wydarzenie zostanie połączone z dniem otwartym i każdy zainteresowany, będzie się mógł bliżej przyjrzeć pracy jednostki, uzbrojeniu, a także wziąć udział w pokazach i symulacjach.

43. Baza Lotnictwa Morskiego powstała w styczniu 2011 roku. Do jej głównych zadań należy zwalczanie okrętów podwodnych samodzielnie i we współpracy z innymi jednostkami. Zajmuje się także rozpoznaniem oddziałów nawodnych i wskazywanie celów okrętom. Zabezpiecza także polską strefę poszukiwania i ratownictwa na Bałtyku, oraz zapewnia transport ludzi i sprzętu.
W bazie znajdują się 4 śmigłowce pokładowe SH-2G, 4 śmigłowce ratownicze W-3RM Anakonda, 2 śmigłowce transportowe W-3T, 4 samoloty transportowe An-28TD i 2 śmigłowce Mi-2.
W piątek, podczas dnia otwartego odbędzie się dynamiczny pokaz pilotażu na śmigłowcu pokładowym SH-2G i symulowany pokaz akcji ratowniczej w wykonaniu załogi śmigłowca W-3RM Anakonda. Na wystawie statycznej pojawią się morskie statki powietrzne oraz uzbrojenie i wyposażenie bazy. Wystawę można oglądać do godziny 15.00
Wejście przez bramę główną (na końcu ul. Zielonej) od godziny 10.30, a spod bramy będzie można wjechać na płytę lotniska bezpłatnym autobusem.

 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdyńskie Centrum Filmowe ma już rok

Ponad 81 500 widzów w Kinie Studyjnym, trzy ogólnopolskie festiwale filmowe, a ponadto: przeglądy, warsztaty dla amatorów i profesjonalistów, wystawy...

Zamknij