Kiedy odjeżdża ten tramwaj?

Kolejne ułatwienie dla pasażerów gdańskiej komunikacji miejskiej. Od teraz już nie tylko z tablic Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP), czy telefonu i strony mobilnej ZTM dowiedzieć można się kiedy odjeżdża nasz autobus czy tramwaj. Wystarczy rzut oka na wyświetlacz pojazdu stojącego na pętli.

Informacja na temat przewidywanego czasu odjazdu pojawia się na wyświetlaczach pojazdów stojących na pętlach. Od teraz zobaczymy więc już nie tylko numer linii, ale także przewidywany czas odjazdu (czas rozkładowy), np. „6 ODJAZD ZA 3 MIN.” na zmianę z kierunkiem jazdy. Takie rozwiązanie zostało zastosowane we wszystkich pojazdach Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, z wyjątkiem wagonów 105Na. Wystarczy rzut oka na stojące na pętlach pojazdy, by wiedzieć za ile minut pojawią się one na przystanku i wyjadą na swoje trasy.

– Wprowadzamy kolejne udogodnienie dla pasażerów komunikacji miejskiej. Pasażerowie już od kilku lat korzystają z elektronicznych tablic Systemu Informacji Pasażerskiej (SIP), informujących o przewidywanym rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów i tramwajów. Informacje te dostępne są także na stronie mobilnej Zarządu Transportu Miejskiego. Teraz podobne rozwiązanie zastosowane zostało dodatkowo w pojazdach ZKM – mówi wiceprezydent Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak.

– Co warte uwagi, system Informacji Pasażerów nie tylko pozwala pasażerom szybko zorientować się w rozkładzie jazdy, ale jest też narzędziem pomocnym w tworzeniu przydatnych aplikacji. I tak, dane dostępne w ramach Otwartego Gdańska posłużyły m.in. twórcom aplikacji Zdążuś – dodaje wiceprezydent.

Anna Dobrowolska

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
NARRACJE #8 Nabór projektów edukacyjnych

Instytut Kultury Miejskiej i Gdańska Galeria Miejska wraz z kuratorem 8. edycji festiwalu NARRACJE, Stachem Szabłowskim, zapraszają do składania propozycji...

Zamknij