Nowe przedszkole w Gdyni

koło 150 dzieci rozpocznie rok szkolny 2017/2018 w nowym przedszkolu, które powstanie w Gdyni Cisowej. W ten sposób zostanie zagospodarowany budynek dawnego Zespołu Szkół Ekologicznych. „Chcemy, aby obiekt służył mieszkańcom dzielnicy, a planowane przedszkole jest jedną z planowanych funkcji” – mówi wiceprezydent Gdyni Bartosz Bartoszewicz.
 
Nowe przedszkole będzie najbardziej wysuniętą na północny zachód tego typu placówką. W pobliżu znajduje się przedszkole nr 37 „Cisowiaczki”. Analizy pokazały, że w tym rejonie potrzebny jest jeszcze kolejny punkt, którym opiekę znajdą mali mieszkańcy Gdyni.  Liczba około 150 miejsc zaspokaja potrzeby w tej części miasta. Oczywiście budynek jest znacznie większy, co daje nam pewną elastyczność. Przypomnę, że za czasów, gdy mieściła się tam szkoła, uczęszczało do niej nawet i 400 uczniów, dlatego planujemy w tym miejscu kolejne funkcje – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. edukacji i zdrowia. Obiekt jest w dobrym stanie, dlatego remont nie będzie skomplikowany – głównie trzeba obniżyć poziom umywalek, tak by wygodnie mogły korzystać z nich dzieci. Rekrutacja do tego przedszkola, podobnie jak i wszystkich pozostałych w Gdyni, rozpocznie się 1 kwietnia 2017 – dodaje.
 
W tej chwili w Gdyni jest 39 przedszkoli, z miejscami na 5000 dzieci, w 200 oddziałach. Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch latach, liczba miejsc w gdyńskich przedszkolach zwiększyła się o ponad 400. Rozbudowane i przebudowane zostało przedszkole na Demptowie. Powstała zupełnie nowa placówka w Zespole Szkół nr 10 na Karwinach oraz przy SP 37  na Wiczlińskiej. Na inwestycje miasto wydało łącznie ponad 36 milionów złotych – podkreśla Ewa Krym,  przewodnicząca komisji oświaty Rady Miasta Gdyni. 

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Święto wszystkich przedszkolaków

Międzynarodowe seminarium naukowe i wyjątkowy projekt artystyczny łączący przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych to dwa główne punkty Gdańskich Dni...

Zamknij