Będą rozmawiać o przyszłości polskiej oświaty

Od poniedziałku 26 września przez trzy dni Gdańsk stanie się areną rozmów o przyszłości polskiej oświaty. Blisko tysiąc osób, z zagranicy i kraju, w tym przedstawiciele resortu edukacji, samorządowcy, dyrektorzy szkół obradować będą w obiektach Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Europejskiego Centrum Solidarności. W Gdańsku odbędzie się XI Kongres Zarządzania Oświatą.

Uczestnicy rozpoczynającego się w poniedziałek o godz. 12:00 Kongresu wezmą udział w kilkudziesięciu wykładach, warsztatach i debatach. Podczas Kongresu odbywać się będą wizyty studyjne w gdańskich szkołach i przedszkolach.

Tegoroczny Kongres stanie się miejscem ożywionych dyskusji na temat przyszłości polskiej oświaty. Zgromadzeni goście dyskutować będą m.in. o planach ogłoszonych przez MEN. Poruszone zostaną m.in. zagadnienia dotyczące  finansowania oświaty, rozwiązań   dotyczących   uczniów   ze   specjalnymi   potrzebami edukacyjnymi, zmiany w Karcie Nauczyciela, roli jednostek samorządu terytorialnego w systemie oświaty, udziału rodziców w życiu szkoły, a także współpracy szkoły i instytucji oświatowych z organizacjami pozarządowymi.

Piotr Kowalczuk zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej weźmie udział w debacie „Jakie będzie przedszkole przyszłości” . Odbędzie się ona we wtorek o godz. 15:30 w sali Superior 2 Polskiej Filharmonii Bałtyckiej.

Ostatnim punktem Kongresu w środę 28 września o godz. 15:00 w Europejskim Centrum Solidarności  odbędzie się spotkanie z Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej.  Podczas spotkania poruszone zostaną zagadnienia dotyczące ogłoszonych zmian w polskiej oświacie. Przedstawione zostaną również postulaty uczestników Kongresu i Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty.

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia na Property Forum 2016

W Warszawie trwa właśnie V edycja Property Forum 2016, największej imprezy branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. 26 i 27 września...

Zamknij