Prime Property Design 2016: Gdynia najbardziej przyjazna inwestorom

Które polskie miasto jest najbardziej przyjazne inwestorom? Zdaniem członków Forum Ekspertów konkursu Prime Property Design 2016 oraz internautów, to Gdynia! Miasto bezapelacyjnie wygrało swoją kategorię w plebiscycie organizowanym przez wydawcę portalu Propertynews.pl. Najlepsze instytucje, firmy, obiekty i osobistości branży nieruchomości komercyjnych minionych 12 miesięcy nagrodzono w Warszawie podczas uroczystej gali finałowej, będącej jednocześnie częścią trwającego Property Forum 2016.

Gdynia w swojej kategorii była nominowana obok Wrocławia, Warszawy, Białegostoku i Katowic. Jak uzasadniło werdykt jury, dla deweloperów powierzchni komercyjnej jakość współpracy z lokalnymi władzami to jeden z najważniejszych argumentów decydujących o wyborze lokalizacji. Dobry klimat inwestycyjny, to jeden z największych atutów miasta. Do tego, nowoczesna infrastruktura techniczna, wykształcone kadry, dobra dostępność komunikacyjna, ale również atrakcyjna oferta wypoczynku. Taka jest Gdynia – coraz częściej wybierana jako miejsce lokowania biznesu. Dla mnie jest to nagroda szczególna, bo w naszym mieście zajmuję się inwestycjami. W naszej pracy ciężko nakreślić priorytety, bo nie można jednego zagadnienia zaniedbać, kosztem drugiego. Ale wiemy, że miejskie priorytety są niczym bez dobrostanu gospodarczego. A on nie jest możliwy do osiągnięcia, bez warunków dla inwestorów. Staramy się w Gdyni o przyjazny klimat dla inwestorów. Rozwijamy infrastrukturę, poprawiamy dostępność, dbamy o dostępność grantów, system zachęt i pomocy, ale przede wszystkim chcemy, aby Gdynia była miastem przyjaznym dla inwestorów i mieszkańców – powiedziała podczas rozdania nagród Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Przypomnijmy, że odbywające się w dniach 26-27 września „Property Forum 2016”, jest szóstą edycją największego spotkania branży nieruchomości komercyjnych w Polsce. Tegoroczne spotkanie odbywa się w Warszawie pod hasłem „Nieruchomości zdefiniowane na nowo. Horyzont 2030.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gospodarcze laury dla Gdyni od Forbesa

Podczas odbywającego się we Wrocławiu VII Kongresu Regionów, Gdynia została wyróżniona w rankingu polskich Miast Atrakcyjnych dla Biznesu tygodnika „Forbes"....

Zamknij