Bądź jak Williams, Zimmer albo Dębski

Gdyńska Szkoła Filmowa wkracza na nowy poziom edukacji. Właśnie ruszyła rekrutacja do zajęć z komponowania muzyki filmowej. Zajęcia poprowadzi niekwestionowany maestro polskiej muzyki filmowej – Krzesimir Dębski.
Warsztaty są przeznaczone dla uczniów szkół muzycznych, studentów i absolwentów kompozycji zainteresowanych tworzeniem muzyki filmowej. Prowadzący, pokaże jak pracować nad ścieżką muzyczną filmu. Jednym z programowych założeń, będzie spotkanie ze studentami reżyserii, którzy opowiedzą o swoich oczekiwaniach względem części muzycznej ich filmów, a także praca nad kolejnymi etapami, pod kierunkiem kompozytora.
Efektem pracy warsztatowej, będzie co najmniej jeden film studenta GSF z pełną ścieżką muzyczną i może to być dzieło kilku kompozytorów.
Zajęcia odbędą się w Gdyńskiej Szkole Filmowej przez 10 kolejnych dni, podczas których, skorzystają z sali projekcyjnej i sal wykładowych. Możliwe będzie wykorzystanie filmoteki GSF do prezentacji przykładów wykorzystania muzyki w filmie.
Warsztaty będą obejmowały zajęcia indywidualne i grupowe. Kompozytorzy będą mieli niepowtarzalną szansę na nawiązanie współpracy ze studentami reżyserii Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Koszt: 2000 zł dla uczestnika czynnego

1000 zł dla uczestnika biernego

Koszt warsztatów obejmuje:

• co najmniej 30 minut zajęć indywidualnych z Mistrzem
• 20 godzin zajęć warsztatowych
Wybór uczestników biorących czynny udział w warsztatach zostanie dokonany na podstawie przesłanych dwóch partytur muzyki skomponowanej przez kandydata. Kompozycje, powinny różnić się od siebie w fakturze, stylu i charakterze.

Dokumenty należy wysyłać na adres mailowy: info@gsf.pl

 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czego nie nauczą w szkole, pokażą w EXPERYMENCIE

Już jest! Ruszyła nowa oferta zajęć edukacyjnych dla szkół i przedszkoli w Centrum Nauki EXPERYMENT. Do wyboru jest 15 interaktywnych...

Zamknij