Gdynia z certyfikatem WHO „Miasto Przyjazne Starzeniu”

Nagrodzenie Gdyni przez WHO certyfikatem „Miasto Przyjazne Starzeniu” i nowe otwarcie w polityce senioralnej miasta to tematy konferencji, która w środę, 5 października, odbędzie się w Gdyńskim Centrum Filmowym. Poprzedzi ona inaugurację nowego roku akademickiego na Gdyńskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. 
 
Gdynia jako pierwsze polskie miasto uzyskała certyfikat „Miasto Przyjazne Starzeniu”, będący wyrazem uznania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dla konsekwentnie prowadzonej polityki wobec osób starszych. Dzięki temu stała się członkiem Globalnej Sieci Miast i Gmin Przyjaznych Starzeniu skupiającej ponad 300 miast z całego świata i obejmującej ponad 100 milionów mieszkańców. Certyfikat WHO to dla Gdyni zwieńczenie pewnego etapu budowania miasta otwartego i znakomita okazja do nowego otwarcia dyskusji o drogach rozwoju polityki senioralnej, o kształtowaniu rzeczywistości miejskiej w kierunku jak najpełniejszego wykorzystania energii drzemiącej w grupie starszych mieszkańców.

O tym, co konkretnie oznacza dla Gdyni certyfikat „Miasta Przyjaznego Starzeniu” oraz o ważnych nowościach związanych z miejską polityką senioralną w środę, 5 października, o godz. 11 na konferencji prasowej w Gdyńskim Centrum Filmowym powiedzą:
– Michał Guć, wiceprezydent Gdyni – certyfikat WHO
– Katarzyna Stec, wicedyrektor MOPS w Gdyni – konsultowanie założeń miejskiej polityki międzypokoleniowej
– Bożena Zglińska, dyrektor Centrum Aktywności Seniora w Gdyni –  karta „Gdynia Senior Plus”
– Katarzyna Ziemann, Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni – pierwszy nabór projektów do inkubatora innowacji społecznych

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bądź jak Williams, Zimmer albo Dębski

Gdyńska Szkoła Filmowa wkracza na nowy poziom edukacji. Właśnie ruszyła rekrutacja do zajęć z komponowania muzyki filmowej. Zajęcia poprowadzi niekwestionowany...

Zamknij