Mieszkańcy nawigują – zmiany na liniach autobusowych

Mieszkańcy południowej części Suchanina zyskają lepsze połączenie autobusowe z Wrzeszczem i centrum Gdańska. Zmiany na wniosek mieszkańców zostaną wprowadzone także na Stogach i Górkach Zachodnich  oraz w Oliwie.  

 

– Potrzebę zmian mieszkańcy zgłosili podczas ostatniego spotkania z cyklu „Twoja dzielnica – Twój Gdańsk”, które odbyło się 20 września właśnie na Suchaninie. Mieszkańcom zależy przede wszystkim na zapewnieniu całodziennego połączenia ze szpitalami zlokalizowanymi w centrum miasta – wyjaśnia zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki komunalnej Piotr Grzelak. –  W efekcie zmian, które wprowadzone zostaną 10 października, mieszkańcy południowej części Suchanina zyskają lepsze połączenie z centrum Gdańska i Wrzeszczem.

Lepsze skomunikowanie możliwe będzie dzięki modyfikacji trasy linii autobusowej 115.  – Między zespołami przystanków „Otwarta” i „Cygańska Góra” zamiast ul. Beethovena autobusy tej linii pojadą ul. Powstańców Warszawskich, czyli jak linia 315. Rozkład jazdy linii 115 ulegnie drobnej korekcie – informuje zastępca dyr. Zarządu Transportu Miejskiego Sebastian Zomkowski.

Zmiany na wniosek mieszkańców w październiku zostaną wprowadzone także na Stogach i Górkach Zachodnich  oraz w Oliwie.  

 – Wprowadzamy drobną, ale znaczącą dla pasażerów zmianę powszedniego rozkładu jazdy linii  111. Wybrane kursy autobusów z pętli Górki Zachodnie zostaną w szczycie porannym przyspieszone, tak aby pasażerowie mogli się przesiąść na autobusy linii 158 w kierunku Zaspy i Wrzeszcza – wyjaśnia Zomkowski. Zmodyfikowany rozkładu jazdy linii  111 obowiązywać będzie od 10 października.

8 października uruchomiony zostanie nowy przystanek autobusowy  „Cmentarz Oliwski” [1545] obsługiwany przez linie autobusowe 117 i N1 w kierunku Sopotu. Przystanek będzie stały dla linii 117 i „na żądanie” dla linii N1. Zlokalizowany będzie w ciągu ul. Czyżewskiego pomiędzy przystankami  „Cystersów” i „Karpacka (Cm. Oliwski)”. Dodatkowo, zmianie ulegnie nazwa przystanku „Karpacka (Cm. Oliwski)” na „Sarnia”.

Godziny odjazdów dla linii 117 i N1 nie ulegną  zmianie.

Rozkłady jazdy na stronie: www.ztm.gda.pl

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdynia z certyfikatem WHO „Miasto Przyjazne Starzeniu”

Nagrodzenie Gdyni przez WHO certyfikatem „Miasto Przyjazne Starzeniu" i nowe otwarcie w polityce senioralnej miasta to tematy konferencji, która w...

Zamknij