Piątkowe urodziny gdańskich szkół

piątek 30 września kolejne gdańskie szkoły świętować będą swoje jubileusze. Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku w tym roku obchodzi 55-lecie istnienia szkoły. O 30 lat młodsza jest Szkoła Podstawowa nr 7 w Gdańsku. Obie szkoły na wydarzenia w swoich murach zapraszają uczniów, absolwentów i sympatyków.

Mszą świętą o godz. 11:00 w Bazylice Mariackiej rozpoczną się jutrzejsze obchody jubileuszu 55-lecia Zespołu Szkół Morskich (ul. Wyzwolenia 8 w Gdańsku). W Dworze Artusa o godz. 13:00 odbędzie się oficjalna część uroczystości. Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska przekaże dyrekcji szkoły specjalną nagrodę. Wieczorem absolwenci bawić się będą na tradycyjnym „Balu Absolwentów”.

Tego samego dnia 25 – lecie istnienia obchodzi Szkoła Podstawowa nr 7 w Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 23 w Gdańsku – Matarnii (ul. Majora Mieczysława Słabego 6). Historia szkoły związana jest z historią dzielnicy Złota karczma, na terenie której w 1991 roku w budynku koszar powstała Szkoła Podstawowa nr 7. Z życzeniami dla społeczności szkolnej uda się prezydent Piotr Kowalczuk, który wręczy nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska.

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mieszkańcy nawigują – zmiany na liniach autobusowych

Mieszkańcy południowej części Suchanina zyskają lepsze połączenie autobusowe z Wrzeszczem i centrum Gdańska. Zmiany na wniosek mieszkańców zostaną wprowadzone także...

Zamknij