Co nowego w Akademii EXPERYMENTU

Wirtualna podróż po Morzu Bałtyckim, wyprawa na Antarktydę, opowieści o kotach i pingwinach oraz spotkanie ze sztuką – to wszystko czeka na młodych studentów Akademii Experymentu. W sobotę 22 października odbędzie się pierwszy w semestrze zimowym wykład dla dzieci w wieku 6- 12 lat.

Comiesięczne spotkania w ramach Akademii EXPERYMENTU mają zachęcać dzieci już od najmłodszych lat do nauki. Na wykłady uczęszczają zarówno mail uczniowie jak i ich opiekunowie, których również może zainteresować tematyka zajęć. – tłumaczy Małgorzata Daniluk z Centrum Nauki EXPERYMENT.

Wykłady zapowiadają się interesująco. Na pierwszym spotkaniu studenci Akademii spotkają się z drAnną Pawelec i Panem Kulką – maskotką EXPERYMENTU, by wspólnie wybrać się w wirtualną podróż po Morzu Bałtyckim. Będą odkrywać tajemnice Bałtyku, sprawdzać czy piaszczyste plaże ciągną się wzdłuż brzegów całego morza, a zaglądając pod wodę przyjrzą się dnu akwenu i jego mieszkańcom.

W listopadzie dr Barbara Wojtasik poruszy temat kotów żyjących w dużych miastach oraz ich roli, jaką pełnią w miejscach zamieszkałych przez ludzi. W kolejnym miesiącu, podczas spotkania „Pan Kulka i pingwiny w krainie lodu”, dzieci wyrusza w podróż na Antarktydę. Podróżnik Piotr Horzelaopowie o krainie śniegu i lodu, gdzie żyją foki, pingwiny oraz słonie morskie.

Na zakończenie semestru absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – Ewa Szmit przybliży temat poświęcony historii malarstwa. Będzie to okazja do poznania różnych stylów w malarstwie, warsztatu artysty oraz ciekawych biografii.

Przypomnijmy, że wykłady odbywają się raz w miesiącu, w sobotnie przedpołudnia, każde trwa 45 minut. Wykłady, poprzez swoją tematykę i sposób ich prowadzenia dostosowane są do wieku studentów, poszerzają ich wiedzę, rozwijają pasje i wzbudzają zainteresowanie światem. Mali studenci otrzymują indeksy, legitymacje, karty pracy, zadania domowe dla chętnych, a na zakończenie semestru – dyplomy ukończenia z upominkami.

Zajęcia prowadzone są dla dwóch grup wiekowych:
6-8-latki – godz. 10.00
9-12-latki – godz. 11.15

Informacje na temat nadchodzącego semestru zamieszczone są na stronie www.experyment.gdynia.pl w zakładce Akademia EXPERYMENTU. Koszt uczestnictwa w zajęciach to 68 zł. Kwota obejmuje cały semestr, czyli cykl 4 spotkań i pokrywa udział dziecka wraz z jednym opiekunem.

Rejestracja uczestników na semestr zimowy 2016 odbędzie się poprzez sprzedaż biletów, uprawniających do uczestnictwa w czterech wykładach. Bilety dostępne w internetowej sprzedaży na stronie bilety.experyment.gdynia.pl od środy 5 października od godziny 8.00.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Odsłonięcie obelisku Armii Krajowej

W czwartek 6 października, na Cmentarzu Witomińskim, z inicjatywy gdyńskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, odsłonięty zostanie obelisk poświęcony...

Zamknij