17 interwencji Straży Pożarnej w Gdyni

Jak do tej pory silny wiatr, nie wyrządził w Gdyni większych szkód. Straż Pożarna interweniowała w nocy 17 razy i były to głównie zadania polegające na usuwaniu zwalonych konarów.

Z powodu tzw. cofki, fale morskie podmyły ujście rzeki Kaczej w Orłowie, spowodowało to osunięcie terenu w okolicy Tawerny Rybackiej. Jednak budynek nie jest bezpośrednio zagrożony. Na miejscu pracują służby Straży Pożarnej, Zarządu Dróg i Zieleni i Urzędu Morskiego.
Niezagrożone i otwarte jest orłowskie molo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Oddział Morski w Gdyni ostrzega, że wiatr od godz. 15.00 będzie przybierał na sile, w porywach, w strefie przybrzeżnej, może osiągnąć nawet 100 km/h. Może też padać deszcz. Zdaniem synoptyków złe warunki atmosferyczne utrzymywać się będą co najmniej do jutra do godz. 12.00.

Warto pamiętać aby zamknąć i zabezpieczyć przed samoczynnym otwarciem okna i drzwi. Zabrać z balkonów i parapetów okien wszystkie przedmioty, które może porwać wiatr. Zabezpieczyć lub uprzątnąć meble ogrodowe i inne lekkie przedmioty znajdujące się na terenie posesji. Zalecamy też unikać przebywania pod drzewami, tablicami reklamowymi oraz liniami energetycznymi.

 

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nagrody dla młodych innowatorów rozdane!

  4 października, podczas uroczystej inauguracji Roku Akademickiego na Politechnice Gdańskiej wręczono główną nagrodę oraz wyróżnienia przyznane w konkursie im....

Zamknij