Rozpoczyna się wielkie święto nauki – Gdynia E(X)Plory Week 2016

Najzdolniejsi młodzi naukowcy i innowatorzy sportu będą gośćmi Gdynia E(x)plory Week, który odbędzie się w dniach 5-8 października 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Na zainteresowanych czeka Finał Konkursu Naukowego, Kongres „Innowacje w Sporcie” oraz Festiwal Nauki i Technologii z bogatym programem warsztatów, pokazów naukowych oraz dyskusji panelowych.

„Gdynia E(X)Plory Week” to impreza, która sukcesywnie rozwijamy w Gdyni już od 5 lat. Można ją nazwać ogólnopolskim świętem nauki. W tym czasie zjedzie do nas kilka tysięcy gości działających na tym polu i to w większości, co rzadko spotykane, są to osoby młode do 20 roku życia, które zajmują się poważnymi badaniami naukowymi. – tłumaczy Michał Rybak z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Wydarzenie składa się z trzech elementów:
• Krajowego Finału Konkursu Naukowego E(x)plory (5-7 października), które jest finałem największego w Polsce konkursu naukowego dla młodzieży w wieku 13-20 lat, w trakcie którego 52 młodych naukowców zaprezentuje 32 innowacyjne projekty badawcze. Na zwycięzców, których nazwiska zostaną ogłoszone podczas uroczystej gali finałowej, czekają stypendia naukowe, nagrody specjalne w postaci wyjazdów na konkursy międzynarodowe w USA, Holandii, Rumunii i Brazylii oraz możliwość uzyskania wsparcia mentorskiego w dalszym rozwoju projektów.

W tym roku finałowi Konkursu Naukowego E(x)plory towarzyszy internetowy plebiscyt Innowator Jutra, którego celem jest wyłonienie najciekawszej osobowości naukowej młodego pokolenia. Głosować można poprzez stronę: www.InnowatorJutra.pl.

• IV Kongres E(x)plory „Innowacje w Sporcie” (5-6 października), który łączy młodych innowatorów, dojrzałe startupy oraz inwestorów i biznes. W ramach Kongresu odbywają się liczne panele będące okazją do spotkań m.in. z doświadczonymi sportowcami i działaczami sportowymi, przedstawicielami organizacji non-profit, firm rozwijających i produkujących akcesoria sportowe.
Szczegółowy program Kongresu oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod adresem:www.kongres.explory.pl.

• Festiwal Naukowy E(x)plory „Nauka i Sport” (5-8 października) to otwarte wydarzenie dla wszystkich pasjonatów nauki. Goście Festiwalu będą mogli odwiedzić stoiska naukowe oraz wziąć udział w wykładach, warsztatach i panelach. Wśród atrakcji między innymi: przygoda z Hologramem 3D prowadzona przez SmartLab, symulator lotów prezentowany przez SIMLE, wykład oraz trening praktyczny z Mateuszem Jasińskim i spotkanie naukowo-sportowe z Sylwią Gruchałą.
Udział w Festiwalu jest bezpłatny, na wybrane atrakcje należy się wcześniej zarejestrować pod adresem: warsztaty@explory.pl.

Więcej informacji na temat Gdynia E(X)Plory Week 2016 znajduje się na stronie internetowej:www.explory.pl oraz www.ppnt.pl

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
17 interwencji Straży Pożarnej w Gdyni

Jak do tej pory silny wiatr, nie wyrządził w Gdyni większych szkód. Straż Pożarna interweniowała w nocy 17 razy i...

Zamknij