Promuj swoje wydarzenia: w internecie, mediach, na mieście – warsztaty programu Sieć Kultury

Organizujesz wystawę, koncert, wykład, warsztaty, piknik lub festiwal w swojej miejscowości? Chcesz, by Twój wysiłek został zauważony i publiczność dopisała? Przyjdź na bezpłatne warsztaty, które organizowane są w ramach programu Sieć Kultury lub weź udział w webinarium nie ruszając się z domu!

W ramach programu Sieć Kultury Instytut Kultury Miejskiej zaprasza wszystkie osoby z województwa pomorskiego, które chcą lepiej i skuteczniej promować swoje wydarzenia na bezpłatne warsztaty i webinaria. Odbędą się dwa warsztaty „Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)” (15.10, godz. 9.00 – 17.30, 29.10, godz. 9.00 – 17.30) oraz dwa spotkania „Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach” (4.11, godz. 9.00 – 17.00 i 5. 11, godz. 17.00). Po każdym z warsztatów „na żywo” odbędzie się 4-godzinne webinarium, dla osób, które będą miały dodatkowe pytania, lub nie będą mogły uczestniczyć w stacjonarnych spotkaniach. Webinarium „Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)” – 2.11, godz. 12.00 – 16.00.

Webinarium „Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach” – 7.11, godz. 12.00 – 16.00.

Zgłoszenia na warsztaty 15 lub 29 października „Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)” – do 11 października.

Link do zapisów: https://goo.gl/forms/QPTG5sFRdw3bzdcf2

Zgłoszenia na warsztaty 4 lub 5 listopada „Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach” – do 28 października.

Link do zapisów: https://goo.gl/forms/dqNF0pUPEKlpPamF2

Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)

Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy przy użyciu narzędzi, które nie wymagają nakładów finansowych, samodzielnie stworzą projekty ulotki i plakatu. Dowiedzą się również, jakie elementy muszą się znaleźć na czytelnym i efektywnym projekcie graficznym. Szkolenie jest przygotowane dla osób, które do tej pory nie tworzyły grafik, a chcą skutecznie promować swoje wydarzenia bez nakładów finansowych i pracy grafika. Dzięki niemu będą mogli tworzyć ulotki, plakaty lub grafiki do social mediów. Intensywne szkolenie potrwa jeden dzień, od godz. 9.00 do 17.30, po zajęciach będzie również można konsultować z prowadzącą swoje pomysły.

Prowadzenie: Monika Serafin, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska) i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Podyplomowe Studia Menedżerów Kultury). W Instytucie Kultury Miejskiej odpowiada za komunikację internetową. Organizatorka konferencji „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”. Wcześniej w agencji interaktywnej koordynowała działania związane z marketingiem internetowym i promocją. Lokalna Przewodniczka po kolekcji malarstwa monumentalnego na Zaspie oraz Stoczni Gdańskiej szlakiem kobiet. Prywatnie – zawsze uśmiechnięta miłośniczka street-artu i Gdańska.

Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach

Jak dotrzeć do naszej grupy docelowej przez media: portale internetowe, gazety radio? W jaki sposób nawiązywać kontakt, jakie informacje i w jakiej formie przesyłać? Kiedy rozpocząć informowanie o projekcie? Jakie strony czy gazety „wybrać”? Czy potrzebny jest nam patronat medialny, a jeśli tak to w jaki sposób go uzyskać? Podczas warsztatu stworzymy zgrabny komunikat o naszym wydarzeniu, podyskutujemy o formach patronatów medialnych i skutecznym kontakcie z dziennikarzami. Warsztaty to osiem godzin wiedzy i dzielenia się doświadczeniami oraz możliwość konsultacji z prowadzącą po spotkaniu.

Prowadzenie: Marta Bednarska, w Instytucie Kultury Miejskiej zajmuje się kontaktami z przedstawicielami mediów i komunikacją działań instytucji. Organizatorka konferencji „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”. Absolwentka psychologii organizacji, zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe „Content marketing, storytelling i webwriting”. Pracowała jako Junior Account Manager w studiu brandingowym ENGRAM, gdzie pisała też teksty do bloga: brandingowy.pl (2012). Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, jest rzecznikiem prasowym Chorągwi Gdańskiej ZHP i kieruje komunikacją Projektu Światowe Jamboree Skautowe 2023.

Sieć kultury” to trzyletni program dla osób zajmujących się edukacją kulturową w województwie pomorskim. Jego zadaniem jest wzmocnienie roli edukacji kulturowej w działaniach instytucji kultury i oświaty przez tworzenie warunków do współpracy między edukatorami i animatorami kultury. „Sieć kultury” jest częścią ogólnopolskiego programu „Bardzo Młoda Kultura” prowadzonego przez Narodowe Centrum Kultury. Instytut Kultury Miejskiej, w drodze konkursu, został regionalnym operatorem programu. Więcej informacji: www.sieckultury.pl.

 

 – 
Marta Bednarska

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie żyje Andrzej Wajda

Andrzej Witold Wajda (ur. 6 marca 1926 w Suwałkach, zm. 9 października 2016) – polski reżyser filmowy i teatralny, w latach 1989–1991 senator I kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego. Popularność przyniosły mu...

Zamknij