Program kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce zamiast invitro

Celem głównym „Programu kompleksowej ochrony zdrowia prokreacyjnego w Polsce”, realizowanego w okresie od 1 września 2016 r. do 31 grudnia 2020 r. jest zwiększenie dostępności do wysokiej jakości świadczeń z zakresu diagnostyki i leczenia niepłodności.

Minister Zdrowia  Konstanty Radziwiłł

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł

Program jest skierowany głównie do osób borykających się z problemem niepłodności, którzy pozostają w związkach małżeńskich lub partnerskich i wcześniej nie byli diagnozowani pod kątem niepłodności. Ponadto program w zakresie szkoleń będzie skierowany do personelu medycznego.

W ramach programu planuje się:

  • utworzyć sieć co najmniej 16 referencyjnych ośrodków leczenia niepłodności oraz Bank Tkanek Germinalnych;
  • przeprowadzić szkolenia dla personelu medycznego z zakresu procedur diagnozowania i leczenia niepłodności;
  • prowadzić kompleksową diagnostykę niepłodności, objąć uczestników opieką psychologiczną i kierować pacjentów do dalszego leczenia w ramach systemu.

Wprowadzany program ma na celu dosłowną metodologię prowadzącą do diagnozowania i leczenia niepłodności w przeciwieństwie do biznesu invitro, który to do tej pory nie wyleczył nikogo z niepłodności, a tylko dał szansę na posiadanie dziecka bez usunięcia powodów niepłodności. Realizacja zamierzeń rządowych stoi w sprzeczności z biznesem, ale skierowana jest do małżeństw, które dzięki niemu będą mogły cieszyć się darem rodzicielstwa.

program-prokreacyjny-strona-mz

(MC)

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zgłoś pracownika gdańskiej służby zdrowia do nagrody!

Już po raz ósmy Prezydent Miasta Gdańska nagrodzi pracowników gdańskiej służby zdrowia za osiągnięcia w ochronie zdrowia i szczególny charakter...

Zamknij