Jak się poruszać po Gdyni w okresie Wszystkich Świętych

Czas poprzedzający dzień Wszystkich Świętych, a w szczególności samo święto, to okres wzmożonego ruchu na drogach. Dlatego od 29 października do 1 listopada w okolicach gdyńskich cmentarzy wprowadzona będzie zmieniona organizacja ruchu. Uruchomiona zostanie również specjalna komunikacja autobusowa i trolejbusowa.

Jak donosił podczas konferencji prasowej Andrzej Ryński, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni: Jak co roku chcielibyśmy, aby ten czas refleksji, przygotowań i samego pobytu na cmentarzach odbywał się bez problemów. Dlatego też w okolicy każdego z trzech gdyńskich cmentarzy zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu.

CMENTARZ WITOMIŃSKI

Od 29 października do 1.11.2016r na odcinku ul. Witomińskiej od ul Warszawskiej do cmentarza obowiązywać będzie obustronny zakaz zatrzymywania się. W dniach 31.10 i 1.11. od godziny 6:00 na ulicy Witomińskiej od bramy cmentarza do ul. Rolniczej wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Po lewej stronie wyżej wymienionego odcinka ul. Witomińskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się. Natomiast po prawej stronie można będzie parkować pojazdy. Na odcinku od bramy cmentarza do wjazdu z parkingu zlokalizowanego po lewej stronie ulicy Witomińskiej będzie możliwość wyłącznie zatrzymania pojazdu w celu wysadzenia pasażera.
Kierowcy będą mogli zaparkować swoje pojazdy:
• na parkingach w rejonie cmentarza
• po prawej stronie ul. Witomińskiej na odcinku od końca cmentarza do ul. Rolniczej
• na placu zlokalizowanym pomiędzy ulicami: Witomińską, Śląską i Kielecką
CMENTARZ PRZY UL. SPOKOJNEJ
Obie strony ul. Spokojnej od skrzyżowania z ul. Wielkopolską aż do drogi dojazdowej jak również sama droga na cmentarz objęte zostaną w dniach: 28.10-1.11 zakazem zatrzymywania się.
Kierowcy będą mogli zaparkować pojazdy na parkingu zlokalizowanym przy ulicy Spokojnej – za drogą dojazdową do cmentarza.
CMENTARZ MARYNARKI WOJENNEJ (OKSYWIE)
W dniach 30.10-1.11.2016 r. na ul. Miegonia oraz ul. Muchowskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu od ul. Dickmana do ul. Arciszewskich.
Dobrze, aby każdy zapoznał się ze zmianami w ruchu drogowym wprowadzonymi w dniach 29.10-1.11 przez ZDiZ – mówił Michał Rusak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. Prosimy także wszystkich uczestników ruchu o dostosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji, żołnierzy Żandarmerii Wojskowej czy strażników Straży Miejskiej. Aby rozładowywać korki, będą oni w krytycznych momentach kierować ruchem. Niemniej jednak zachęcamy i polecamy, aby w tych dniach korzystać z bardzo komfortowego sposobu podróżowania, jakim są autobusy i trolejbusy miejskie. Będą one jeździć praktycznie bez przerwy – zapełniony autobus natychmiast odjeżdża, a w jego miejsce podstawiany będzie kolejny.

 

W okresie Wszystkich Świętych, od 29 października do 2 listopada 2016 r., komunikacja miejska organizowana przez Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni funkcjonować będzie według zmienionych zasad (ich szczegóły podano w załączniku). Do cmentarzy uruchomione zostaną dodatkowe linie autobusowe i trolejbusowe, na których przejazd odbywać się będzie wg taryfy zwykłej – wraz ze wszystkimi uprawnieniami do przejazdów ulgowych i bezpłatnych. Na tych liniach ważne będą także bilety okresowe i metropolitalne.

 

Informacja o wszystkich zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej organizowanej przez ZKM w Gdyni w okresie Wszystkich Świętych dostępne są także na stronach www.zkmgdynia.pl.

 

Komentując zagadnienia związane z bezpieczeństwem Michał Rusak dodał także: Zawsze w tym okresie obserwujemy nasilenie wypadków i zdarzeń drogowych. Za kierownicą, ale także poruszając się pieszo w tym świątecznym okresie trzeba szczególnie uważać i dbać o swoje bezpieczeństwo. Mieszkańcy Gdyni na pewno będą podróżować po całej Polsce – zachęcamy do tego, aby jechać w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Tak, aby to nie tylko widok policyjnego radiowozu lub policjanta kontrolującego ruch zapalał w kierowcach przysłowiową czerwoną lampkę.

 

Komunikacja autobusowa i trolejbusowa

Organizacja ruchu – mapy

 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wszystkich Świętych 2016 – Gdańsk

Organizacja ruchu, komunikacja miejska, zasady bezpieczeństwa. Kolumbaria, plany rozbudowy cmentarzy, nowe inwestycje na nekropoliach. 1. GDAŃSKIE CMENTARZE KOMUNALNE Ilość: 9...

Zamknij