Obierz kierunek na innowacje – dzień otwarty w PPNT Gdynia

Na co dzień pracownie szklanego gmachu Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni ukryte są przed oczami ciekawskich. Jednak kiedy nadchodzi dzień otwarty, szklany kolos odkrywa przed gośćmi najskrytsze tajemnice. Tegoroczny program wydarzenia, które odbędzie się 18 listopada, obejmuje bloki poświęcone dziedzinom, jakimi zajmuje się park: design, biotechnologia, ochrona środowiska, multimedia, inżynieria i przedsiębiorczość. 

Doświadczenie rozszerzonej rzeczywistości proponuje VR Visio, w Micro Art Studio zobaczymy wystawę kultowych gier planszowych, w pracowni WiRan zwiedzimy komorę klimatyczną, klatkę Faradaya lub zmierzymy poziom promieniowania telefonu komórkowego. Firma AirPas Group zatroszczy się o wielbicieli dronów, którzy będą mogli spróbować pilotażu na specjalistycznych symulatorach, a najlepsi z nich również popilotują maszynę pod opieką instruktora.

Dla zainteresowanych biotechnologią organizatorzy przygotowali warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak wyhodować rosiczkę lub samodzielnie zrobić ekologiczny krem. Z kolei podczas warsztatów w pracowni druku 3D ich uczestnicy dowiedzą się, jak za pomocą tej technologii można nadawać interesującą formę przedmiotom codziennego użytku – mówi Magdalena Malara-Świtońska z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.

Na gości będą czekały także wystawy: 5. Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej w Centrum Designu Gdynia, wystawa RE:made OBJECTS i ekspozycja najciekawszych dokonań firm parkowych. Wśród nich m.in. wykorzystywana w projekcie Europejskiej Agencji Kosmicznej rakieta firmy SpaceForest, a także Multirejestrator, pozwalający na kontrolę tras lotu ptaków na lotniskach i farmach wiatrowych. Multimedialną niespodziankę przygotowała firma Structview, znana choćby z aplikacji w gdyńskim Infoboxie – GdyniaCityBox.

Na otwarte spacery z przewodnikiem można się rejestrować na miejscu w dniu wydarzenia. Spacery wyruszą o godz. 10.00, 12.00 i 15.00 spod recepcji w budynku IV (al. Zwycięstwa 96/98). Program i wszystkie potrzebne informacje na temat Dnia Otwartego: www.ppnt.pl
Zapisy za pośrednictwem strony www.evenea.pl. Liczba miejsc ograniczona.

Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dorota Patzer

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nie tylko morze – wodnym szlakiem po Gdyni

Z okazji 90 urodzin Gdyni Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na kolejny wykład Michała „Gorana" Miegonia z cyklu „Gdynia Nieznana"! Tym...

Zamknij