Gdyński Maraton na Orientację już w weekend

Mapy w dłoń – nadchodzi XVI Spiros, czyli Gdyński Maraton na Orientację. Indywidualnie bądź w grupie, w nocy albo za dnia, na rowerze lub pieszo – zawodnicy mają do wyboru wiele możliwości pokonania tras wytyczonych w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Imprezę 18 listopada o 21.00 zainaugurują nocne marki biegiem na 42 i 25 km.

 

Dwudniowe zawody (18-19 listopada) swój start i metę będą miały na Chwarznie, przy Zespole Szkół nr 15 (ul. Jowisza 60). Jako pierwsi pobiegną miłośnicy mocniejszych wrażeń, którzy na dwóch długich dystansach szukać będą punktów kontrolnych pod osłoną nocy. Następnego dnia, w sobotę, na starcie pojawią się zarówno biegacze, jak i rowerzyści (przed nimi dystans 20 i 50 km). Dla osób, które chcą spróbować swoich sił w takiej zabawie po raz pierwszy lub np. z dziećmi przygotowano także trasę pieszą turystyczną – o dystansie 6 km.

 

W rajdzie sportowo-turystycznym XVI Spiros można startować indywidualnie i zespołowo. Podstawowym celem zawodników jest przejście lub przejechanie wybranej trasy w przyjętym limicie czasu i potwierdzenie swojej obecność na wszystkich punktach kontrolnych. Można je zaliczać w dowolnej kolejności, a tempo biegu/jazdy oraz długość odpoczynku zależy tylko od decyzji zawodników. Nie mogą oni korzystać z żadnego środka lokomocji, urządzeń GPS ani pomocy osób trzecich – podstawą nawigacji jest wydawana na starcie mapa.

 

W zawodach – za pisemną zgodą opiekunów prawnych i pod opieką osoby pełnoletniej – mogą brać udział osoby niepełnoletnie. Wpisowe do 16 listopada 2016 kosztuje 45 zł (trasa piesza turystyczna – 15 zł), a po tej dacie – 60 zł (trasa piesza turystyczna – 20 zł).

 

Szczegółowe informacje: www.biathlon.pomorskie.pl/xvi_spiros_2016.html

 

UWAGA! Zawody odbędą się bez względu na pogodę! Organizatorem Spirosa jest Pomorski Okręgowy Związek Biathlonu z siedzibą w Gdyni.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdyńska dynamika przedsiębiorczości na „piątkę”

Gdynia zajęła piąte miejsce w XIV edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST. Miastu przyznano wyróżnienie w kategorii „Dynamika przedsiębiorczości" gmin na...

Zamknij