Jak spędzić weekend w Gdyni

Choć za oknem jesienna szaruga, weekend przywitamy w Gdyni radośnie. W piątek Gdynia Arena zaiskrzy humorem. Ten weekend to także koncerty oraz możliwość zwiedzenia nowej wystawy Centrum Nauki Experyment „Kierunek Zdrowie”. Wokół zdrowia kręci się również najnowsza sztuka wystawiana na deskach Teatru Miejskiego – „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

PIĄTEK

Noc kabaretowa w Gdynia Arena

Listopad. Wokół zrobiło się zimno, ciemno i mokro. „Jesienna deprecha”, o której śpiewał niegdyś Tymon Tymański, zdaje się kąsać coraz dotkliwiej. Ale jest na nią jeden, sprawdzony już kilkukrotnie w naszym mieście sposób. W najbliższy piątek 25 listopada do Gdynia Areny zawita Polska Noc Kabaretowa i uratuje Was przed stoczeniem się w listopadowy dołek!

Ekipa tworząca Polską Noc Kabaretową dobierana jest tak, aby trafić w gusta wszystkich fanów kabaretowych, niezależnie od wieku i poczucia humoru. Na scenie zobaczycie Paranienormalnych, Kabaret Skeczów Męczących, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Kabaret K2 w premierowych programach. Prowadzeniem Polskiej Nocy Kabaretowej 2016 zajmie się Kabaret Nowaki. Tegoroczna edycja Polskiej Nocy Kabaretowej to okazja do świętowania i radości. Postanowiliśmy uczcić ten okrągły jubileusz w wyjątkowy sposób. 

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_110658.html


Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

W piątek 25 listopada na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni (Aleja Zwycięstwa 96/98) w godz. 17.00-20.00 odbędzie się spotkanie z reporterem Jackiem Hugo-Baderem w ramach Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”! 

Organizatorem Warsztatów jest Hufiec ZHP Gdynia reprezentowany przez Karinę i Marcina Stenclów. Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia.
Wstęp wolny.

Koncert w „Uchu”

Klub Muzyczny „Ucho” (ul. Św. Piotra 2) zaprasza w piątek 25 listopada o godz. 20.00 na koncert Ampacity i Band_A w ramach cyklu Electric Herring. 

Bilety 25/30 zł.


SOBOTA


Nowa wystawa stała w Centrum Nauki EXPERYMENT

Już w najbliższy weekend, rusza nowa, piąta wystawa stała w Centrum Nauki EXPERYMENT. Kierunek Zdrowie to zestaw złożony z 18 stanowisk, które w interaktywny sposób opowiadają historię o tym, jak zachować zdrowie i bronić się przed chorobami. Wystawę będzie można zwiedzać już 26 listopada od 10.00 rano.

Wystawa Kierunek Zdrowie składa się z czterech stref tematycznych. Jedną z nich jest strefa styl życia, której stanowiska zachęcą do podejmowania małych, ale niezmiernie ważnych kroków – od umiarkowanej i częstej aktywności fizycznej po odpowiednie odżywianie się. Z kolei eksponaty w sekcji profilaktyka w różny sposób uwrażliwią gości na działania zapobiegające chorobom. Część wystawy została poświęcona emocjom i temu, jaki mają wpływ na zdrowie oraz zachowaniu dobrego zdrowia umysłu. Nie bez znaczenia jest również strefa pierwszej pomocy, która przekaże wiedzę o tym co robić, kiedy życie i zdrowie jest już zagrożone.

Szczegóły: www.gdynia.pl/wydarzenia/70_117911.html

Rodzinny festyn na lodowisku

Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza w sobotę 26 listopada w godz. 10.30-11.30 na Rodzinne Gry i Zabawy na Lodowisku. Festyn dla rodziców z dziećmi w wieku 5-12 lat odbędzie się lodowisku przy ul. Bema 33.

W programie: gry i zabawy na lodowisku, nauka jazdy na łyżwach, a także gorąca herbata, przekąska i drobny upominek dla uczestników. Rękawiczki obowiązkowe. Wypożyczanie łyżew za okazaniem dokumentu. W godz. 10.30-11.30 lodowisko będzie udostępnione tylko dla uczestników festynu.

O godz. 12.20 lodowisko zostanie otwarte dla wszystkich.
Aktywny marsz z kijkami

Rady Dzielnic: Grabówek, Witomino Leśniczówka i Radiostacja zapraszają na aktywne marsze z kijkami na nowo otwartym pierwszym gdyńskim szlaku nordic walking.

Najbliższe spotkanie w sobotę 26 listopada o godz. 10:00 na Grabówku. Zbiórka przy wejściu do lasu na końcu ul. Marii Skłodowskiej-Curie.

Koncert w Caffe Anioł

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6, tel.58 625 74 44) zaprasza w sobotę 26 listopada o godz. 19.00 na koncert Katki Koteckiej (gitara, wokal). Bilety: 10 zł.

Planszogranie z Treflersami w Gdynia InfoBox

W sobotę 26 listopada w godz: 14.00-17.00 na I piętrze budynku Gdynia InfoBoxbędziecie mieli okazję zagrać w swoje ulubione planszówki. Zapraszamy wszystkich, bez względu na wiek.

Nie masz pojęcia o grach planszowych? Nie szkodzi! Treflersi nauczą Cię zasad i chętnie przyłączą się do rozgrywki.

5 Sekund, Santiago, Ego, Kolejka, Słudzy ciemności i wiele innych, będą dostępne już od godziny 14.00.

Wstęp wolny!

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.
Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia


„Pokaż się Seniorze!”

 Wraz z końcem roku w Muzeum Miasta Gdyni z wielką pompą zamyka cieszący się ogromną popularnością projekt „Pokaż się Seniorze!”
Muzeum Miasta Gdyni zaprasza 26 listopada o godz. 18.00 na taneczne spotkanie w atmosferze lat 20.
Wydarzenie „Prywatka z DJ Wiką” przygotuje Wirginia Szmyt.
Ostatnie wejściówki, umożliwiające wstęp wolny na to spotkanie są jeszcze do odbioru w Muzeum Miasta Gdyni, Centrum Aktywności Seniora i siedzibie Fundacji Fly.

NIEDZIELA

Film o Marku Karewiczu

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa zaprasza w niedzielę 27 listopada o godz. 16.00 do Domku Żeromskiego na projekcję filmu „Człowiek ze złotym obiektywem”. 
Przedstawia on sylwetkę Marka Karewicza, specjalizującego się w fotografowaniu artystów jazzu i rocka, na tle epoki lat 1956-80.

Gościem spotkania będzie Wojciech Fułek, współautor scenariusza filmu i znawca polskiej i światowej sceny muzycznej.

Wstęp wolny, wejście od ul. Zacisznej.

Koncert chóru

Kameralny chór mieszany „Duc in altum” pod dyrekcją Beaty Śnieg zaprasza na koncert z okazji Jubileuszu 5-lecia działalności. W programie utwory muzyki sakralnej.

Msza oraz koncert odbędą się 27 listopada o godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka (ul. Portowa 2). Wstęp wolny.

Asseco Gdynia – PGE Turów Zgorzelec

W niedzielę 27 listopada w Gdynia Arena, ul. Kazimierza Górskiego 8 o godzinie 18:00 Asseco Gdynia rozegra mecz z drużyną PGE Turów Zgorzelec. 

W związku z kampanią „Białej Wstążki” wolontariusze będą przyczepiali gościom białe wstążki na znak sprzeciwu wobec przemocy wobec kobiet.

Sezon na prezenty w Muzeum Miasta Gdyni

Muzeum Miasta Gdyni otwiera świąteczne warsztaty i jak co roku zaprasza na przedświąteczne przygotowania! W opracowanych specjalnie na tę okazję warsztatach czuć będzie świąteczną atmosferę! Wystarczy odrobina fantazji by wspólnie nastroić się na nadchodzącą Gwiazdkę. Wspólnie będzie można stworzyć ozdoby, przygotować prezenty i dopilnować, by bożonarodzeniowe drzewko było najpiękniejsze. Podczas najbliższych warsztatów pt. „Świąteczny przyjaciel” w sobotę 26 listopada będzie można wykonać wyjątkowe prezenty dla bliskich. 

Warsztaty zaczynają się zawsze o godz. 11.00 i trwają ok. dwóch godzin. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązuje wcześniejsza rezerwacja: edukacja@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 662 09 35/36/37. Koszt udziału w warsztatach: 15 zł od uczestnika, opiekunowie mają zagwarantowany wstęp bezpłatny.

Wieści z Centrum Kultury

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51) zaprasza: 

– w piątek 25 listopada o godz. 19.00 na spektakl „O co biega?” w reż. Tomasza Podsiadłego (Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9).

Klasyczna brytyjska komedia, która bawi widzów na całym świecie nieprzerwanie od 1945 roku!
Bilety: 35 zł/30 zł.

– w niedzielę 27 listopada o godz. 12.00 na poranek muzyczny dla dzieci pt. „Big Band czyli jazzowe niespodzianki” w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii (Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9). W rolę dyrygenta wcieli się Adam Wenda – polski król saksofonu. Małych melomanów czeka prawdziwa jazzowa uczta. Bilety: 8 zł.

Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza:

– w sobotę 26 listopada o godz. 19.00 na „Epitafium dla władzy” inspirowane „Cesarzem” Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Ewy Ignaczak. Uniwersalna opowieść o mechanizmach władzy niezwykle rzadko przenoszona na scenę. Bilety: 30/35 zł.
– w niedzielę 27 listopada godz. 12.00 na spektakl „Bajka o księciu Pipo i jego czerwonym koniku” wg  Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak. Opowieść o księciu imieniem Pipo, który przemierza świat w poszukiwaniu swoich prawdziwych rodziców.
Bilety: 20 zł.

„Lot nad kukułczym gniazdem” w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza w weekend 26-27 listopada o godz. 19.00 na premierowe spektakle „Lotu nad kukułczym gniazdem” Dale’a Wassermana wg powieści Kenna Keseya w reżyserii Krzysztofa Babickiego.

Oparta na kultowej powieści sztuka teatralna mówi o tym, że warto strzec wolności osobistej i prawa do podejmowania samodzielnych decyzji.

Do szpitala psychiatrycznego trafia charyzmatyczny Randle Patrick McMurphy, złodziej i przestępca, który w ten sposób chce uniknąć więzienia. Z miejsca ustala nowe porządki i wypowiada wojnę despotycznej siostrze Ratched.
Zaczyna się wyścig, w którym, choć odmieni się życie kilku pacjentów, to będą też ofiary…

Fascynująca i niezwykle silna metafora współczesności, w której „ten dobry” musi polec w imię wolności i ideałów.

Szczegóły: www.teatrgombrowiczaart.pl.

Karolina Szypelt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Przeżyj trening z komandosami

Na co dzień biorą udział w działaniach morskich, dywersji, działaniach na tyłach wroga i zwiadowczych. Jednak żołnierze sił specjalnych Jednostki...

Zamknij