Wykład z dowodem w Experymencie – o profilaktyce raka jądra

Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza na kolejną prelekcję w ramach cyklu „Wykłady z dowodem”, które w edycji jesiennej poświęcone są tematyce zdrowia. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 27 listopada, o godzinie 17.00 w Sali kinowej, tuż obok kasy CN EXPERYMENT. Tym razem poruszony zostanie temat niezwykle ważny – dotyczący profilaktyki raka jądra.

Wykład „Odważni Wygrywają. Miej odwagę być mężczyzną” poprowadzi psychoonkolog Małgorzata Marmajewska, inicjatorka i koordynator kampanii edukacyjnej Odważni Wygrywają, prezes Fundacji „Gdyński Most Nadziei”.

 

Rak jąder jest najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwym w grupie mężczyzn w wieku 17-35 lat, jednak pod warunkiem wczesnego wykrycia pacjent ma bardzo wysokie szanse na całkowite wyleczenie. Dlatego tak istotna jest profilaktyka – samobadanie, o którym intensywnie przypomina się mężczyznom w listopadzie, uznanym za Międzynarodowy Miesiąc Walki z Męskimi Nowotworami.

 

Celem kampanii społeczno-edukacyjnej na rzecz profilaktyki raka jądra, zainicjowanej i realizowanej przez Fundację „Gdyński Most Nadziei” jest budowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka samobadania u mężczyzn, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie.

 

Do udziału w wykładzie zapraszamy młodzież i dorosłych, zarówno mężczyzn, jak i kobiety, które najczęściej wykrywają zmiany chorobowe u swoich partnerów. Porozmawiamy o profilaktyce, konieczności samobadania, a dzięki fantomom dowiemy się, jak prawidłowo przeprowadzać samokontrolę.

 

Wstęp wolny! Liczba miejsc ograniczona.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak spędzić weekend w Gdyni

Choć za oknem jesienna szaruga, weekend przywitamy w Gdyni radośnie. W piątek Gdynia Arena zaiskrzy humorem. Ten weekend to także...

Zamknij