Zagrają dla Mateusza

Członkowie drużyny z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku będą brali udział w kolejnych meczach międzyszkolnych rozgrywek Licealiady organizowanej przez Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej. Rozgrywki sportowe zostają wznowione od poniedziałku 28 listopada.

Zastępca prezydenta Piotr Kowalczuk spotkał się z drużyną śp. Mateusza z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku.

 – Wspólnie przechodzimy niezwykłą lekcję dojrzałości i przepracowywania bolesnych wydarzeń. Po konsultacjach z mamą i drużyną postanowiliśmy, że koledzy zagrają dla niego w dalszych rozgrywkach Licealiady – mówi po spotkaniu Kowalczuk.

Rozgrywki zostaną wznowione od najbliższego poniedziałku 28 listopada. Pierwszy mecz Licealiady i zarazem mecz drużyny ze Szkoły Samochodowej poprzedzi minuta ciszy upamiętniająca śp. Mateusza. 

Drużyna i społeczność szkoły ze sztandarem wezmą także udział w uroczystościach pogrzebowych kolegi, które odbędą się w sobotę  26 listopada.

Rozgrywki Liceacjady zostały zawieszone w dniu 21 listopada, po nieszczęśliwym zdarzeniu w trakcie rozgrywek sportowych. Podczas przerwy w meczu koszykówki zasłabł uczeń Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Mimo udzielenia natychmiastowej pomocy przedmedycznej przez zabezpieczającego spotkanie ratownika medycznego, a następnie zespół pogotowia i szpitala zmarł 16-letni Mateusz.

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Uruchomienie fontanny na placu Kaszubskim

Nowa atrakcja na placu Kaszubskim w Gdyni jest już gotowa. W piątek 25 listopada o godzinie 17.00 nastąpi uruchomienie i...

Zamknij