Jak być rowerowym jeszcze bardziej?

W ramach festiwalu kultury nordyckiej Stefan M. Rasmussen, specjalista od szeroko pojętej komunikacji rowerowej, opowie, jak w Danii stwarza się warunki korzystne dla rowerzystów. Wykład poświęcony duńskiej kulturze rowerowej już w sobotę 26 listopada na Wydziale Neofilologii UG. Zapraszamy do aktywnego udziału wszystkich chętnych.


W dniach 24 -27 listopada na Uniwersytecie Gdańskim odbywa się Nordic Focus Festival, wydarzenie objęte patronatem Prezydenta Miasta Gdańska. W programie imprezy: poświęcone krajom północy projekcje filmowe, warsztaty językowe, spektakl teatralny, wykłady i spotkania. 

 

A że kraje skandynawskie uznawane są za najbardziej przyjazne cyklistom. Dlatego podczas festiwalu kultury nordyckiej nie może zabraknąć tematyki rowerowej. 

 

Rower wpisany jest w DNA każdego Duńczyka. 65% wszystkich tras, z domu do pracy lub szkoły, pokonywana jest właśnie tym środkiem transportu. 40% mieszkańców Danii korzysta z roweru jako podstawowego sposobu przemieszczania się.

 

O tym jak skutecznie promować komunikację rowerową opowie Stefan M. Rasmussen. Stefan M. Rasmussen jest konsultantem agencji reklamowej Aros Kommunikation, specjalizującym się w komunikacji rowerowej. Pracując w Urzędzie Miasta Kopenhaga, odpowiadał za kampanie promujące zrównoważony transport i branding Kopenhagi jako rowerowego miasta. Jest absolwentem Uniwersytetu w Aarhus i aktywistą Danish Cyclists' Federation.

Rasmussen przybliży nam rowerowe szaleństwo na przykładach dwóch największych duńskich miast – Aarhus i Kopenhagi oraz realizowanych tam projektów. Wykład odbędzie się w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski. Partnerami wydarzenia są: Duński Instytut Kultury w Polsce oraz Referat Mobilności Aktywnej Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

 

Kultura rowerowa w mieście: spotkania i dyskusje

Program wydarzenia
Kiedy: 26 listopada (sobota)
Gdzie: Wydział Neofilologii UG (Sala teatralna)
ul. Wita Stwosza 51
80-308 Gdańsk


godz. 13:00:
 Wykład Stefana M. Rasmussena: Duńska kultura rowerowa (ang. Promoting cycling through nonphysical means – learnings and examples from Denmark) Wykład w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

 

godz. 14:00: Panel dyskusyjny: Komunikacja rowerowa w mieście jako ważne narzędzie kształtowania mobilności

Paneliści: dr Piotr Kuropatwiński, Stefan M. Rasmussen, Krzysztof Perycz-Szczepański (UM w Gdańsku)
Moderatorka: Magdalena Szymańska

Anna Dobrowolska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Stop przemocy wobec kobiet

25 listopada ruszyła w Gdyni tegoroczna edycja Kampanii Społecznej Biała Wstążka. To największa na świecie, międzynarodowa akcja sprzeciwiająca się przemocy...

Zamknij