Rok zaczyna się #wGdyni

Znamy artystów, którzy w tym roku wystąpią podczas sylwestrowej nocy w Gdyni. Odbędzie się symboliczna zmiana warty – tym razem Nowy Rok powitają młodzi wykonawcy. Na Skwerze Kościuszki usłyszymy zespoły Gentleman!, Fisz Emade Tworzywo oraz gwiazdę wieczoru – jednego z najpopularniejszych obecnie polskich wykonawców – Dawida Podsiadło. Ale sylwestrowa zabawa #wGdyni to nie tylko muzyczne atrakcje.

Gdynia po raz kolejny powita Nowy Rok huczną imprezą na świeżym powietrzu. Jednak tym razem będzie inaczej nie zwykle. Miasto postanowiło zmienić nieco styl sylwestrowej zabawy, skupiając się w tym roku na nieco młodszych odbiorcach.

 

Rok Zaczyna się w Gdyni

Rok Zaczyna się w Gdyni

Po pierwsze – ogromną zmianę widać w doborze muzycznych wykonawców, których zobaczymy tej nocy na scenie ustawionej tradycyjnie na Skwerze Kościuszki. Wieczór rozpoczniemy akcentem trójmiejskim – jako pierwszy zagra zespół Gentleman! – kapela, która ma na swoim koncie dwie płyty i bardzo dobrze radzi sobie na trójmiejskim rynku. Następnie na scenie pojawią się bracia Waglewscy, czyli Fisz Emade Tworzywo Sztuczne, którzy będą promowali swoją najnowszą płytę „Drony”. No i główna gwiazda wieczoru – Dawid Podsiadło – którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To marka sama w sobie i mimo, że jest artystą bardzo młodym, to jego występ jest ukłonem również w stronę szerszej publiczności, a jego piosenek słuchają osoby praktycznie w każdym wieku – komentuje Kamil Wicik, dziennikarz muzyczny Radia Gdańsk, który poprowadzi w tym roku gdyńską imprezę.

 

Genezę nowego podejścia do zabawy sylwestrowej tłumaczyła podczas konferencji prasowej wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-SpychałaOd paru lat bawiliśmy się w dość podobnej konwencji. Zresztą te doświadczenia oceniamy bardzo dobrze. Ale pomyśleliśmy, że czas na odnowę, bo nawet sukces zbyt wiele raz powtarzany po prostu się nudzi. Dlatego w tym roku stawiamy na nowoczesność dla młodych. Przede wszystkim chcemy, żeby gdyński Sylwester nie wiązał się tylko z krótką wycieczką na koncert. Dlatego zaplanowaliśmy wiele atrakcji, które zachęcają do tego, żeby spędzać czas ze znajomymi. Mam nadzieję, że ten nowy pomysł zyska szerokie grono odbiorców i przede wszystkim, że trafi w oczekiwania i gusta ludzi młodych, którzy do tej pory może nie byli pomijani, ale dotychczasowe imprezy sylwestrowe były adresowane do nieco starszego odbiorcy niż ta, którą planujemy w tym roku – dodała.

 

Będzie zatem nowa jakość, ale pewne punkty programu pozostaną niezmienne. W planie wieczoru nie mogło zabraknąć wspólnego odliczania do północy, pokazu fajerwerków czy noworocznych życzeń od prezydenta miasta Wojciecha Szczurka. O taneczne wejście w Nowy Rok, już po północy, zadba znany trójmiejski Dj – Ricardo. Początek imprezy o godzinie 21.00, ale otwarcie bram nastąpi godzinę wcześniej. Wtedy też zostanie uruchomiona specjalna strefa gastronomiczno-wypoczynkowa.

 

W tym roku dla naszych sylwestrowych gości przygotowaliśmy specjalną, dizajnerską strefę spotkań. Na miejscu będzie można posilić się, wypić gorące napoje czy odpocząć przy jednym ze stolików. Centralnym punktem strefy będzie wielkoformatowy napis – hasztag #wGdyni. Ta instalacja pojawi się zresztą na Skwerze Kościuszki już 26 grudnia. Już dziś zachęcamy wszystkim do robienia sobie pamiątkowych zdjęć z napisem. Każdy, kto zamieści później takie zdjęcie na Instagramie, będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Jego szczegóły będziemy zdradzać już niebawem w naszych mediach społecznościowych – zachęca Wiktoria Wysocka z Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni.

 

Warto zatem zapamiętać ten hasztag – #wGdyni. Oprócz centralnego elementu sylwestrowego konkursu, będzie on także element kampanii promocyjnej gdyńskiej imprezy noworocznej.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Speed Dates dla branży kreatywnej, vol.2

Gdynia Kreatywna 2 to projekt wspierający przedsiębiorczość osób działających w branżach kreatywnych. Tegoroczna, druga jego edycja, jest rozwinięciem i uzupełnieniem...

Zamknij