Senior z kartą może więcej

Poranna kawa z przepysznym ciastem w przyjemnej gdyńskiej kawiarni, wizyta u kosmetyczki połączona z relaksacyjnym masażem, zaś wieczorem spektakl w teatrze. Brzmi zachęcająco? Od czwartku 1 grudnia Seniorzy mogą zgłaszać się po kartę „Gdynia Senior Plus”, która poprzez bogatą ofertę zniżek i promocji ma zachęcić starszych mieszkańców do aktywnego udziału w życiu miasta. Wnioski należy składać w Centrum Aktywności Seniora w Gdyni.

Karta Gdynia Senior Plus przygotowana została z myślą o mieszkańcach Gdyni, którzy ukończyli 60 lat. Jest ona elementem prowadzonego przez miasto Gdyńskiego Programu Senioralnego na lata 2015-2020, który ma zachęcać osoby starsze do podejmowania aktywności w życiu społecznym, m.in.: w sferze kultury, sportu i rekreacji.

Do udziału w projekcie zgłosiło się blisko 30 partnerów: instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz przedsiębiorców. W ich ofertach znalazły się zniżki i promocje na m.in.: produkty gastronomiczne i kosmetyczne oraz wybrane usługi jak m.in.: masaże, zabiegi pielęgnacyjne. Ponadto kata umożliwia korzystanie z bogatej oferty kulturalnej gdyńskich teatrów i muzeów.

W najbliższym czasie do już zgłoszonych partnerów dołączą nowi, którzy również wyrazili chęć udziału w akcji. Dzięki wprowadzeniu karty do grupy 10 tys. już aktywnych starszych mieszkańców miasta będą mogły dołączyć nowe osoby w wieku 60+.

Aby wyrobić kartę Gdynia Senior Plus należy:

1. Wypełnić wniosek
Wniosek można wypełnić:
– w Centrum Aktywności Seniora przy ul. 3 Maja 27-31 w Gdyni od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 – 16.00
– lub pobrać tutaj:
Wniosek do pobrania znajduje się na stronie internetowej: http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_116396.html

2. Złożyć wniosek
Wniosek należy złożyć w Centrum Aktywności Seniora

3. Weryfikacja wniosku
Po złożeniu wniosek podlega weryfikacji przez Centrum Aktywności Seniora i jeśli wszystkie dane są prawidłowe i zgodne, zarejestrowane zostaną w systemie i zostanie przygotowana karta.

4. Wydanie karty
Karta będzie wydana niezwłocznie po złożeniu wniosku i jego weryfikacji. Na karcie znajdzie się imię i nazwisko oraz numer. Karta ważna jest z dokumentem tożsamości!

5. Korzystaj z Karty
Lista Partnerów znajduje się na stronie internetowej: http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_116396.html

Karta Gdynia Senior Plus jest ważna bezterminowo i pierwsza jest wydawana bezpłatnie. Koszt duplikatu karty wynosi 20 zł.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Smartfon – Twój wróg?

W Gdyni rozpoczęła się I Międzynarodowa Konferencja „Mobilność w sieci. Relacje. Bezpieczeństwo. Rozwój”. Przez trzy dni specjaliści i światowej klasy...

Zamknij