Ruszają zapisy do IRONMANA 2017

1 grudnia równo o 20.00 wystartują zapisy do przyszłorocznej edycji największej imprezy triathlonowej w Polsce – IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Biorąc pod uwagę, że w zeszłym roku pierwszych 1000 pakietów rozeszło się w nieco ponad kwadrans, w tym roku podczas zapisów może być równie gorąco.

Chętni powinni się spieszyć, bo pierwszych 1500 pakietów startowych na wyścig główny można będzie kupić w promocyjnej cenie 165 euro. Równocześnie rozpoczną się także zapisy na zawody na dystansie sprinterskim. Wszystko to pod adresem www.ironmangdynia.pl.

Polski triathlon w ostatnich latach rozwinął się wyjątkowo dynamicznie. W 2016 roku, do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia, zapisało się łącznie blisko 4000 zawodników – mówi dyrektor zarządzający Sport Evolution, organizatora zawodów, Michał Drelich.

Dowodem popularność gdyńskiej imprezy jest również nagroda przyznana niedawno przez czytelników największego portalu poświęconego triathlonowi w Polsce – www.akademiatriathlonu.pl. Po raz kolejny IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife został uznany za najlepsze wydarzenie triathlonowe w kraju.

Drogi triathlonu i Gdyni połączyły się w 2013 roku, kiedy to w mieście zorganizowano pierwszą gdyńską edycję Herbalife Triatlon Gdynia. Świetna organizacja i rosnące w ekspresowym tempie zainteresowanie imprezą sprawiły, że już dwa lata później, w 2015 roku, gdyńskie zawody dołączyły do prestiżowego cyklu IRONMAN 70.3, w ramach którego zawody organizowane są na całym świecie.

Wyścig główny zawodów z serii IRONMAN 70.3 składa się z trzech elementów: 1,9 km (1,2 mili) pływania, 90 km (56 mil) jazdy na rowerze i 21,1 km (13,1 mili) biegu. Łączny dystans, jaki pokonać muszą zawodnicy to 70.3 mile – stąd nazwa zawodów. W programie IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife przewidziano również zawody dla dzieci IRONKIDS oraz sztafety, do których zapisy zostaną uruchomione w późniejszym terminie.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Senior z kartą może więcej

Poranna kawa z przepysznym ciastem w przyjemnej gdyńskiej kawiarni, wizyta u kosmetyczki połączona z relaksacyjnym masażem, zaś wieczorem spektakl w...

Zamknij