46. rocznica wydarzeń Grudnia`70

17 grudnia 1970 roku w Gdyni rozegrała się tragedia, która pochłonęła 18 ofiar. Wojsko otworzyło ogień w kierunku robotników idących ze stacji kolejki SKM do zablokowanej stoczni i portu. W sobotę w Gdyni obchodzone będą uroczystości upamiętniające 46. rocznicę tamtych wydarzeń.

Uroczystości tradycyjnie rozpoczną się o godzinie 6.00 pod pomnikiem Ofiar Grudnia 1970, złożeniem kwiatów. O godzinie 7.00 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej Ofiarom Grudnia 1970 na wiadukcie w pobliżu stacji SKM Gdynia Stocznia.

Popołudniowe uroczystości rozpocznie msza św. w intencji ofiar, która zostanie odprawiona o godz. 16.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 46), a o godz. 17.30 odbędzie się przemarsz ulicami 3 Maja, Armii Krajowej, Świętojańską, aleją Piłsudskiego pod pomnik Ofiar Grudnia, gdzie o godz. 18.30 nastąpi złożenie kwiatów.

W związku z uroczystościami zmieniona zostanie organizacja ruchu drogowego. Od godziny 5.00 do godziny 8.00, w związku z apelem poległych i składaniem kwiatów przy pomniku Ofiar Grudnia`70 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego al. Solidarności, oraz zwężenie ul. Janka Wiśniewskiego na w rejonie węzła Ofiar Grudnia`70.

W godzinach 17.30-19.30, na czas przejścia uczestników uroczystości z Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa pod pomnik Ofiar Grudnia`70 przy Urzędzie Miasta Gdyni, nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego następujących ulic:
– ul. 3 Maja (na odcinku od ul. 10 Lutego do ul. Armii Krajowej),
– ul. Armii Krajowej (na odcinku od ul. 3 Maja do ul. Świętojańskiej),
– ul. Świętojańska (na odcinku od ul. 10 Lutego do al. Piłsudskiego),
– al. Marszałka Piłsudskiego (na odcinku od ul. Świętojańskiej do ul. Legionów).

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jazzujące urodziny Dworca Morskiego

Koncert Doroty Miśkiewicz z zespołem będzie prezentem z okazji 83. urodzin Dworca Morskiego. Jedna z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych wystąpi...

Zamknij