Nowe przedszkola od 1 września przyszłego roku

Podczas wczorajszej sesji Rady Miasta uaktualniono daty utworzenia nowo budowanych przedszkoli. Od 1 września 2017 roku przedszkolaki będą uczyć się i bawić w placówkach przy ul. Dąbka oraz przy ul. Damroki. 

 

We wrześniu przyszłego roku 425 dzieciaków będzie mogło rozpocząć nauczanie przedszkolne w nowych placówkach na Ujeścisku i Jasieniu.

Przedszkole przy ul. Dąbka

Rekrutacja do przedszkola rozpocznie się na wiosnę zgodnie z wytycznymi zawartymi w przepisach do nowego prawa oświatowego. W przedszkolu tym 175 dzieci rozpocznie nowy rok szkolny.

Przedszkole przy ul. Damroki

Prace budowlane przy przedszkolu na Jasieniu, przeciwko któremu protestowało część mieszkańców, ruszyły ponownie na przełomie września i października. Na wiosnę planowane jest zakończenie prac budowlanych. Na wiosnę odbędzie się rekrutacja w celu uzupełnienia do 250 miejsc. Rodzice, którzy wzięli udział w rekrutacji wiosną 2016r. mają w nim zapewnione miejsca. Tak, by dzieci mogły rozpocząć w nim naukę i zabawę od września 2017.

 

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zmiany w gdyńskiej oświacie – nowa sieć szkół przyjazna dla uczniów i rodziców

Sejm uchwalił w środę wieczorem (14 grudnia) ustawy wprowadzające reformę edukacji. Zmiany w systemie oświaty rozpoczną się już od września...

Zamknij