Architektoniczne warsztaty w Muzeum Miasta Gdyni

21 grudnia w Muzeum Miasta Gdyni będzie można poznać rodzinę Państwa Nowoczesnych – mieszkańców gdyńskiego Bankowca. Wyruszymy z nimi w podróż po międzywojennej Gdyni. Spotkanie będzie połączone z premierą książki Ewy Solarz „Pan Nowoczesny. Barwne życie w białej Gdyni”.

Na spotkanie, które odbędzie się w godz. 17.30-19.00, zaproszone są dzieci wraz z rodzicami. W ramach promocji książki jej bohaterowie oprowadzą uczestników po swoim niezwykle nowoczesnym mieszkaniu. Spotkanie będzie połączone z warsztatami. Na najaktywniejszych uczestników i uczestniczki przewidziano nagrody.

Publikacja „Pan Nowoczesny. Barwne życie w białej Gdyni” jest podsumowaniem projektu edukacyjnego pt. „Podróż do wnętrza domu”. Wakacyjny cykl warsztatów, spotkań i spacerów organizowanych przez Muzeum w przystępny sposób przybliżał najmłodszym architekturę, w szczególności tę modernistyczną.

Autorami ilustracji w książce są: Joanna Jopkiewicz i Paweł Borkowski / Grupa Projektor

Współpraca: Martyna Groth
Redakcja: Jacek Friedrich, Martyna Groth
Korekta: Anna Śliwa
Konsultacje: Dział Historyczny, Dział Sztuki i Ośrodek Edukacji Muzeum Miasta Gdyni

 

Publikacja nie jest przeznaczona do sprzedaży. Jej wydanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni
Adres: ul. Zawiszy Czarnego 1, 81-374 Gdynia
Data: środa, 21 grudnia 2016; godz. 17:30 – 19:00
Wstęp na wydarzenie jest wolny

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sopocki Jarmark Świąteczny

Do czwartku, 22 grudnia, zapraszamy na Sopocki Jarmark Świąteczny, który odbywa się w ogrzewanej hali na Placu Przyjaciół Sopotu. Jest...

Zamknij