Startuje 15. „Gdyński Biznesplan”

W Gdyni rusza 15. edycja konkursu „Gdyński Biznesplan”. Jest on skierowany do osób chcących realizować swoje pomysły i rozwijać własne firmy w naszym mieście. Tym razem na uczestników czeka 15 000 złotych oraz liczne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia przyjmowane są od 2 stycznia 2017 roku.

Kreatywne osoby, planujące prowadzić własną działalność gospodarczą lub rozszerzyć istniejąca już firmę mogą zgłosić swoje pomysły w 3 kategoriach konkursowych:

  • Innowacyjne rozwiązania i technologie – kategoria dedykowana innowacyjnym projektom,
  • Przedsiębiorczy student – kategoria dedykowana studentom, wspierająca ich rokujące projekty,
  • Open – dedykowana pozostałym osobom zainteresowanym prowadzeniem własnego biznesu bądź rozszerzeniem działalności w ramach już istniejącej firmy w Gdyni.

Uczestnicy konkursu, przystępując do jego drugiego etapu, otrzymają od mentorów przede wszystkim profesjonalne wsparcie w postaci szkoleń i warsztatów. Podsumowaniem tego etapu będzie przygotowanie i złożenie biznesplanów opisujących własny projekt lub firmę. Spośród wszystkich prac, jury wyłoni finalistów konkursu Gdyński Biznesplan 2017.

Naszym celem jest zachęcenie pomysłowych i przedsiębiorczych osób do zrobienia pierwszego kroku na drodze ku realizacji swoich zawodowych celów. Spośród uczestników chcemy wyłowić prawdziwe talenty przedsiębiorczości, a do zgłoszenia w konkursie wystarczy tylko kreatywny i nietuzinkowy pomysł. Dobrze by był innowacyjny w swojej dziedzinie i zaskakiwał świeżością – zachęca wiceprezydent Gdyni, Katarzyna Gruszecka-Spychała.

W ramach ubiegłorocznej edycji nagrodzone zostały projekty: Scubaphone (urządzenie przeznaczone do komunikacji między nurkami), odbojnice elektromagnetyczne czy – projekt nagrodzony w ramach kategorii „Przedsiębiorczy student” – Firelligent.pl, system pirotechniczny projektujący pokazy sztucznych ogni zsynchronizowanych z muzyką.

Zgłoszenia do konkursu „Gdyński Biznesplan 2017” można składać  od 2 do 31 stycznia 2017 r., za pomocą elektronicznego formularza stronie internetowej www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Spóźnione limity MDM – sprostowanie Wojewody

Poniżej publikujemy sprostowanie nadesłane przez biuro prasowe Wojewody Pomorskiego, w którym zamieszczone są wyjaśnienia dotyczące artykułu związanego z limitami MDM....

Zamknij