Nagroda, która pozwala spełnić podróżnicze marzenia

Odbywające się w Gdyni Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów Kolosy rokrocznie przyciągają tłumy globtroterów i osób zainteresowanych odkrywaniem świata. Wykładom, prelekcjom i pokazom filmowym towarzyszy również rywalizacja o nagrody, w tym o tę, która pozwala spełnić podróżnicze marzenia.

Nagroda im. Andrzeja Zawady od 15 lat przyznawana jest młodym i odważnym ludziom na realizację ambitnych celów podróżniczo-eksploracyjnych. Obok prestiżu płynącego z otrzymania statuetki od cenionych podróżniczych autorytetów, z nagrodą wiąże się wymierna korzyść finansowa. Zwycięzca otrzyma 15 tys. zł. wsparcia, ufundowanego przez prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka. Pieniądze przeznaczone są na sfinansowanie wymarzonej wyprawy.

Konkurs przeznaczony jest dla osób, które nie ukończyły 35 lat lub drużyn, których średnia wieku nie przekracza 35 lat. Kapituła Kolosów, podejmując decyzję komu przyznać nagrodę, bierze pod uwagę oryginalność i jakość projektu, na realizację którego kandydat zobowiązuje się przeznaczyć nagrodę, oraz dorobek podróżniczy uczestników konkursu. Wybrani kandydaci będą mieli za zadanie opowiedzieć podczas festiwalu o swoim największym podróżniczym osiągnięciu dokonanym w ostatnich dwóch latach.

Podróżnicy chcący wziąć udział w konkursie do niedzieli 15 stycznia mogą przysyłać swoje zgłoszenia pocztą na adres: Urząd Miasta Gdyni, ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia. Zwycięzców poznamy podczas 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które odbędą się w Gdynia Arenie oraz Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia w dniach 10-12 marca.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku nagroda im. Andrzeja Zawady trafiła do dwóch niezwykłych chłopaków, poruszających się na wózkach inwalidzkich, – Maćka Kamińskiego i Michała Worocha. Zaimponowali oni Kapitule Kolosów pomysłem półrocznej wyprawy do Ameryki Południowej specjalnie dostosowanym do ich potrzeb samochodem. W podróż wyruszyli w listopadzie 2016 roku.

Więcej informacji na temat 19. Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów znajduje się na stronie internetowej: http://www.kolosy.pl/

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skoczyła z molo do Bałtyku, uratowała ją ratowniczka z Centrum Ratownictwa Wodnego

Ratownicy dyżurujący całodobowo w Centrum Ratownictwa Wodnego przy molo w Gdańsku Brzeźnie mają za sobą kolejną udaną interwencję. Do groźnego...

Zamknij