Weekend po gdyńsku

Czas przełamać zimowy marazm i rzucić się w wir weekendowych atrakcji. Sobota upłynie w naszym mieście pod znakiem wydarzenia „Bezpieczna Polska”, zaś w niedzielę Gdynia zawrze od radosnych wydarzeń w ramach 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W chwili wytchnienia od gorących atrakcji warto zajrzeć z czworonogiem na nowy wybieg na Oksywiu lub odwiedzić ogród botaniczny w Marszewie.

SOBOTA

„Bezpieczna Polska” na skwerze Kościuszki

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz i Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich zapraszają gdynian w sobotę 14 stycznia w godz. 12.00-17.00 na skwer Kościuszki, gdzie odbędą się pokazy sprzętu i uzbrojenia wojskowego Wojska Polskiego w ramach wydarzenia „Bezpieczna Polska”, które uświetnia przybycie do Polski wojsk amerykańskich. 
Choć główne uroczystości odbywają się w Żaganiu, w Gdyni też będzie sporo atrakcji, m.in. możliwość zwiedzenia okrętu rakietowego ORP „Grom” i podwodnego ORP „Sęp” oraz ORP „Błyskawica”, a także obejrzenia przelotu śmigłowców bojowych. Miłośnicy sportu i nie tylko obejrzą pokazy gdyńskiej drużyny futbolu amerykańskiego „Seahawks Gdynia”. Inne atrakcje to: widowisko „Światło i Dźwięk”, słodka czekolada do picia oraz pokaz sztucznych ogni.
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w 14 stycznia w związku z imprezą pn. „Bezpieczna Polska”  w godz. 6.00-18.00 na czas prezentacji sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej wyłączona zostanie  z ruchu Aleja Jana Pawła II na wysokości ostatniego przejazdu. W trakcie pokazów parkowanie pojazdów możliwe będzie po obydwu stronach Alei.
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni prosi wszystkich kierowców i innych uczestników ruchu o dostosowanie się do wprowadzonej organizacji ruchu i podporządkowanie się do poleceń wydawanych przez żołnierzy Żandarmerii Wojskowej  i strażników Straży Miejskiej zabezpieczających imprezę.

Pobiegnij w Parkrun Gdynia

Zawsze 5 kilometrów, zawsze na Bulwarze Nadmorskim, zawsze w sobotę o godzinie 9.00 rano.

Mile widziani są biegacze mali i duzi, szybcy i trochę wolniejsi. Warunkiem uczestnictwa jest jedynie bezpłatna rejestracja w systemie.

Szczegóły: www.parkrun.pl/gdynia


Teatr Wzwyż zaprasza na „Bankiet”

Teatr Wzwyż zaprasza 14 stycznia o godz. 19.45 na wydarzenie teatralne „Bankiet” w reż. Piotra Srebrowskiego. 
Uczestnicy wcielą się w przedwojenne gdyńskie postaci, odkrywając fascynującą i mroczną historię. Spektakl inspirowany prawdziwymi wydarzeniami zostanie odegrany na deskach klimatycznej siedziby   Automobilklubu Morskiego (ul. I Armii Wojska Polskiego 28). Szczegóły na fb teatrwzwyz, rejestracja mailowa: teatrwzwyz@gmail.com. Bilety według uznania.

NIEDZIELA

25. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

25. jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 15 stycznia. Z pomocą blisko 120 tys. wolontariuszy zbierane będą środki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Orkiestra zagra również w Gdyni.
Wszystkich, którzy tego dnia będą grać z Orkiestrą, zapraszamy szczególnie do Teatru Miejskiego (ul. Bema 26) o godz. 18.00 na licytację, którą poprowadzi tradycyjnie prezydent Gdyni  Wojciech Szczurek.
Zwracamy się także z prośbą do osób, które posiadają ciekawe pamiątki i gadżety. Jeśli chcą przekazać te przedmioty na licytację, mogą to zrobić w piątek (w godz. 9.00-16.00) i w niedzielę (w godz. 13.00-17.00).

Szczegóły na www.wosp.org.pl/final i www.gdynia.pl/wydarzenia/70.

Otwarcie wybiegu dla psów na Oksywiu
Gdyńskie czworonogi mają prawdziwe powody do merdania ogonami (a ich opiekunowie co najmniej do uśmiechu). W niedzielę 15 stycznia w  godz. 11.00-15.00 odbędzie się uroczyste otwarcie nowego wybiegu dla psów u zbiegu ul. Podchorążych i ul. Cypriana Godebskiego (za UP) na Oksywiu.
W programie m.in. pokaz „Psia moda – Zima 2017” (zapisy od godz. 11.00 w dniu wydarzenia), bezpłatne porady behawiorysty, pogadanka z dentystą i weterynarzem na temat pielęgnacji psa zimą, prezentacja psiej odzieży oraz ciepły poczęstunek.

Zimowa niedziela z ptakami w Marszewie
Fundacja Akcja Bałtycka w partnerstwie z Nadleśnictwem Gdańsk zaprasza 15 stycznia w godz. 8.00-12.00 na zimowy pokaz obrączkowania ptaków do Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo w Gdyni. 

Pokaz będzie prowadzony w ramach Akcji Karmnik, czyli ogólnopolskiego programu obrączkowania zimujących ptaków przy karmnikach, który prowadzony jest w naszym kraju już od dziesięciu lat. Dzięki temu możliwe jest poznanie składu gatunkowego ptaków odwiedzających karmniki, a także zbadanie ich kondycji oraz zebranie cennych pomiarów biometrycznych.
8.00 -12.30 pokazy obrączkowania wraz z ogniskiem (prowiant we własnym zakresie)
10.00 -12.00 rodzinne warsztaty tworzenia ornitologicznych masek karnawałowych
Więcej informacji na:
www.fundacja-ab.org.pl
fb: Zimowe niedziele z ptakami

Zima w rytmie nordic walking

Rady Dzielnic: Działki Leśne, Grabówek, Witomino Leśniczówka i Radiostacja zapraszają w niedzielę 15 stycznia na Rajd Gdyńskim Szlakiem Nordic Walking, na dystansie liczącym ok. 15 km.
Zbiórka o godz. 10.00 na Węźle Franciszki Cegielskiej przy pętli ZKM. Będzie możliwość wypożyczenia kijków. Rajd poprowadzi instruktor nordic walking Joanna Statuch (kontakt: 512 712 319).

 

Wykład z dowodem

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 15 stycznia o godz. 17.00 na wykład popularnonaukowy pt. „Sercowe sprawy. Codzienna profilaktyka dla zdrowego serca”.
Prelekcję wygłosi lek. med. Kamila Grot-Wołoszka. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Szczegóły www.experyment.gdynia.pl w zakładce Aktualności.

W Caffe Anioł 

Kawiarnia Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) zaprasza:
– 14 stycznia o godz. 19.00
 na koncert „Alosza Awdiejew na nowo odczytany” w wykonaniu Valeriya Filipova. Wstęp: 25 zł.
– 15 stycznia o godz. 17.00 na recital Remigiusza Kuźmińskiego. Wstęp: 10 zł.

Rezerwacje na e-mail: rezerwacja@caffeaniol.pl bądź osobiście w kawiarni.

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza (ul. Bema 26) zaprasza w piątek 13 i sobotę 14 stycznia o godz. 19.00 na niezwykle aktualną komedię Aleksandra Fredry „Ożenić się nie mogę” w reż. Grzegorza Kempinsky’ego. Zaskakująco aktualna rzecz o tym, że głupota i próżność się nie starzeją. 
Szczegóły: www.teatrgombrowiczaart.pl.

Wieści z Centrum Kultury

Centrum Kultury zaprasza 15 stycznia o godz. 12.00 na poranek muzyczny dla dzieci pt. „Bajkowa muzyka Walta Disneya” w ramach Małej Gdyńskiej Filharmonii (Sala Koncertowa Portu Gdynia, ul. Rotterdamska 9).
Nie zabraknie znanych i lubianych melodii z „Kopciuszka”, „Pinokia” czy „Małej Syrenki”. Bilety: 10 zł.
Więcej informacji na: www.ckgdynia.pl.
Centrum Kultury (ul. Łowicka 51), kasa biletowa tel. 58 622 63 30, 667 022 652 czynna pon.-pt. 11.00-16.30, wt. 11.00-19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF!

„Powidoki”, ostatni film Andrzeja Wajdy, można już zobaczyć w Gdyńskim Centrum Filmowym. Wśród wielu nowości w repertuarze Kina Studyjnego GCF jest również norweski film familijny, „Kacper i Emma na safari”. 

W budynku przy Placu Grunwaldzkim na widzów czekają trzy nowoczesne sale kinowe: Warszawa, Goplana i Morskie Oko. Przez siedem dni w tygodniu działa filmowa kawiarenka FaBuła.
Aktualny repertuar filmowy można znaleźć na stronie www.gcf.org.pl. Bilety kosztują 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy).
Repertuar
Sala Warszawa
Piątek-niedziela, 13-15 stycznia

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
– 11.40 (tylko w weekend)
Królowa Śniegu 3: ogień i lód – 13.40
Ostatni będą pierwszymi – 15.30
Po prostu przyjaźń – 17.30
Powidoki – 20.10
Sala Goplana
Piątek-niedziela, 13-15 stycznia
Wiplala – 10.00
Po prostu przyjaźń – 12.00
Kacper i Emma na safari – 14.40
Paterson – 16.20
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie – 18.40
Honorowy obywatel – 20.40 (oprócz
poniedziałku)
Sala Morskie Oko 
Piątek-niedziela, 13-15 stycznia
Powidoki – 11.00
Słońce, to słońce mnie oślepiło – 13.15
Dusigrosz – 14.50
Józef i Maryja – 16.45
Nieprawi – 18.30
Po prostu przyjaźń – 20.30

Karolina Szypelt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Bezpieczna Polska”. Wojewoda zaprasza na wojskowy piknik

W sobotę w Żaganiu odbędzie się oficjalne powitanie amerykańskich żołnierzy z III Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. To wydarzenie bez precedensu....

Zamknij