Co kryją leśne dźwiękowe tabliczki?

Gdyński Leśny Ogród Botaniczny w Marszewie przygotował nie lada atrakcję, która ucieszy i uatrakcyjni spacery nie tylko najmłodszym miłośnikom natury ale i całym rodzinom. „Dźwiękowe tabliczki” – bo tak je można nazwać – to nowa, interaktywna zabawa, która łączy elementy wspaniałej zabawy i poszukiwań, z edukacją przyrodniczą.

„Dźwiękowych tabliczek” ukrytych w różnych miejscach marszewskiego ogrodu jest osiem. Każda z nich opatrzona jest wizerunkiem innego zwierzęcia oraz jego nazwą napisaną alfabetam Braille`a. Wygląd leśnego mieszkańca można łatwo skopiować przykładając kartkę papieru do powierzchni tabliczki. Na tym jednak zabawa się nie kończy.

Wszystkie drewniane tabliczki kryją w sobie mikrokomputery, które współpracując ze specjalnie zaprojektowaną aplikacją na smartfony, umożliwiają odsłuchanie na własnym telefonie dźwięków wydawanych przez każde z ośmiu zwierząt. W ten sposób można posłuchać jak śpiewa kos i wilga, poznać głos jelenia i sarny oraz dźwięki wydawane przez kukułkę, bogatkę, myszołowa i dzięcioła dużego.

Aby wziąć udział w poszukiwaniach należy pobrać najnowszą, bezpłatną wersję aplikacji „Nadleśnictwo Gdańsk” dostępną w Google Play i appstore, dostępną na platformy iOS oraz Android. Po jej zainstalowaniu na smartfonie, umieszczony w tabliczkach nadajnik Bacon połączy się z naszym urządzeniem mobilnym za pomocą bluetootha. Podchodząc zatem do „dźwiękowej tabliczki” aplikacja wyświetli na naszym telefonie zdjęcie zwierzęcia, którego ona dotyczy oraz odtworzy jego dźwięk.

Aplikację mobilną Nadleśnictwa Gdańsk można pobrać pod linkami: http://bit.ly/AppleNadleśnictwoGdańskhttp://bit.ly/AndroidNadleśnictwoGdańsk
Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
PAN Biblioteka Gdańska zaprasza na wystawę poświęconą Krystynie Łubieńskiej – aktorce Teatru Wybrzeże

Bogato żyć… Znakomita aktorka teatralna i filmowa. Pierwsza Ofelia Andrzeja Wajdy i filmowa żona Adolfa Dymszy - z filmem „Mój...

Zamknij