Licealiści nauczycielami – włącz się w projekt „Korki w LO”

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca uczniów podstawówek, których nie stać na korepetycje, do skorzystania z pomocy licealistów z LO nr II przy ul. Pestalozziego 7 oraz LO nr XX przy ul. Dobrowolskiego 6. 

Zajęcia odbywają się dwa, trzy razy w tygodniu w siedzibie liceów i trwają do dwóch godzin. Młodzi wolontariusze pomogą młodszym kolegom lub koleżankom rozwiązywać zadania matematyczne lub dobrze napisać wypracowanie czy też odrobić zadanie domowe.

Korepetycyjna oferta licealistów adresowana jest przede wszystkim do podopiecznych MOPR z Zaspy, Wrzeszcza oraz Moreny (ze względu na usytuowanie obu szkół). Skorzystać jednak mogą również dzieci z innych dzielnic miasta. W każdej szkole pomocy m.in. w nauce języka angielskiego, matematyce czy biologii udziela uczniom podstawówek kilkunastu licealistów. Grafik spotkań jest ustalany indywidualnie, według możliwości czasowych wolontariusza i jego młodszego podopiecznego.  Korepetycje odbywają się w czytelniach bibliotecznych obu szkół.

Dodajmy, że akcja odbywa się w ramach projektu „Korki w LO”, MOPR w Gdańsku we współpracy z LO nr II oraz LO nr XX. Służy on uspołecznianiu gdańskiej młodzieży. Przeciwdziała wykluczeniu społecznemu dzieci z uboższych rodzin.

Rodziny zainteresowane skorzystaniem z tej formy wsparcia, prosimy o kontakt z p. Magdaleną Stelczyk-Kaczorowską z Centrum Pracy Socjalnej nr 1 przy ul. Modrzewskiego 2a w Gdańsku, tel. 58 347 86 07.

 

Sylwia Ressel

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zaczynamy nowy cykl otwartych wykładów w Bibliotece Gdańskiej PAN

Pierwszy wykład poprowadzi Edward Kajdański – gość honorowy, pisarz, dziennikarz i dyplomata, znawca Chin, który przedstawi sylwetkę XVII-wiecznego sinologa, propagatora...

Zamknij