Absolwent III LO w Gdyni w rankingu „Forbesa”

Magazyn „Forbes” opublikował właśnie ranking „30 under 30″. To zestawienie nazwisk młodych, zdolnych Europejczyków, którzy odnieśli sukces jeszcze przed trzydziestymi urodzinami. W rankingu znalazło się sześcioro Polaków. Wśród nich Mateusz Mach – ubiegłoroczny absolwent gdyńskiej „Trójki”.

Mateusz Mach – fot. Jacek Szycht

Mateusz Mach uczył się w klasie matury międzynarodowej, a po skończeniu liceum – dzięki stypendium – podjął studia na New York University w Abu Dhabi. Jeszcze podczas nauki w III LO stworzył aplikację Five App, która początkowo miała służyć do wysyłania gestów przy pomocy wirtualnej dłoni między hip-hopowcami. Szybko okazało się jednak, że z tego rozwiązania mogą skorzystać także osoby głuchonieme. A to dlatego, że aplikacja umożliwia przesyłanie gestów w języku migowym – co jest znacznie szybsze i wygodniejsze niż napisanie SMS-a. Obecnie aplikacja we współpracy z ONZ dociera w najdalsze zakątki świata, a inwestorzy wycenili ją na prawie 2 mln zł.

Dziennikarze amerykańskiej edycji magazynu oraz zaproszeni eksperci wybierali laureatów spośród tysięcy kandydatur zgłoszonych online. Selekcja odbywała się w dziesięciu kategoriach: rozrywka, finanse, przemysł, media, prawo i polityka, handel i e-commerce, nauka i ochrona zdrowia, przedsiębiorczość społeczna, technologie i sztuka. W każdej z tych kategorii wybrano 30 najlepszych.

Ostatecznie wyłoniono najbardziej odważnych, innowacyjnych i przedsiębiorczych przedstawicieli pokolenia Milenialsów w Europie. W rankingu, oprócz Mateusza Macha, znalazło się jeszcze pięcioro Polaków – przedsiębiorców, wynalazców i innowatorów – reprezentujących trzy obszary: technologię, przemysł i przedsiębiorczość społeczną.

Więcej o rankingu:
– www.forbes.pl/polacy-w-rankingu-30-under-30-europe-amerykanskiego-forbesa,artykuly,210310,1,1.html 
– www.forbes.com/30-under-30-europe-2017

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdzie zobaczyć film pt. Zerwany Kłos

Poniżej prezentujemy listę kin, które wyświetlą film: „Zerwany kłos”. Lista dzieli się na pokazy przedpremierowe oraz te w stałym repertuarze. Lista...

Zamknij