Let’s Bee Friends, czyli zaprzyjaźnij się z pszczołami

Nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na małe, ale bardzo pożyteczne owady– pszczoły. Pełnią one ważną funkcję w naszym ekosystemie, ale także inspirują artystów, projektantów i architektów. Tajemniczy świat pszczół będzie można odkryć na wystawie „Let’s bee friends” organizowanej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Ekspozycja czynna będzie od piątku 3 lutego do 12 marca.

Wystawa odnosi się do tematyki proekologicznej, czyli problematyki wymierania pszczół w naszym ekosystemie. Będzie się można zatem dowiedzieć, czym zajmują się pszczoły i w jaki sposób należy chronić te owady. Poza tymi kwestiami ekspozycja prezentować będzie projekty inspirowane pszczołami, ulami i tym, co robią te owady. – tłumaczy Ewa Chudecka z Centrum Designu Gdynia.

Wystawa będzie również okazją do poznania inspiracji artystycznych płynących z życia pszczół, jak wykorzystanie struktury plastra miodu w architekturze, meblarstwie, branży oświetleniowej czy przy produkcji sprzętu sportowego.

W module edukacyjnym, opartym na książce Pszczoły wydawnictwa Dwie Siostry, zostaną zaprezentowane współczesne ule, strój i narzędzia pszczelarza oraz biżuteria, przedmioty codziennego użytku i architektura, czerpiące ze świata owadów. Ponadto będzie można również zobaczyć z jednej strony lokalne produkty wykorzystujące miód, z drugiej – kolekcję, często dla nas egzotycznych i nietypowych, miodów z całego świata, a także cenne produkty pszczele.

Wystawę uzupełniać będą dwie projekcje dokumentu Łowcy miodu traktującego o życiu pszczół i niebezpieczeństwie, jakie grozi cywilizacji z powodu masowego ginięcia pszczelich rodzin, o czym od lat mówią organizacje ekologiczne na całym świecie.

Program:
wernisaż: 03.02.2017, godz. 18.00 | galeria CDG, budynek III,
pokaz filmu Łowcy miodu: 16.02.2017, godz. 18.00 | sala kinowa, budynek III,
oprowadzanie po wystawie: 16.02.2017, godz. 19.30 | galeria CDG, budynek III.

3 lutego – 12 marca, otwarte codziennie od 10.00 do 18.00,
Wstęp bezpłatny

Galeria Centrum Designu Gdynia – Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, budynek III, Al. Zwycięstwa 96/98.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bilety na UEFA EURO U21 – trzy, dwa, jeden… kup!

21 lutego 2017 ruszy sprzedaż biletów na mecze Mistrzostw Europy UEFA EURO U21 Polska 2017. Wejściówki na wszystkie 21 spotkań...

Zamknij