Technikum jest OK!

W Gdańsku Tydzień zawodowca trwa cały rok. Dlatego co miesiąc kolejne szkoły zawodowe w swoje progi zapraszają gimnazjalistów, by mogli poznać ich ofertę. W piątek 17 lutego o godz. 11.00 rozpocznie się konferencja „Technikum jest OK” w Zespole Szkół Łączności przy ul. Podwale Staromiejskie 51/52.

Podczas konferencji uczniowie gimnazjów będą mogli zapoznać się z oferta edukacyjną szkoły. Zobaczą też w jaki sposób wiedza, umiejętności i kompetencje, uzyskane na poziomie technikum przełożą się w przyszłości na ich zawodowe umiejętności i obecność na rynku pracy.

– Kibicuję wszystkim uczennicom i uczniom techników, którzy zdobywają wiedzę nie tylko na poziomie ogólnokształcącym, ale także zawodowym. Dzięki czemu po zakończeniu edukacji będą świetnie wykształconymi fachowcami. Wybór technikum jest najlepszą opcją dla wszystkich, którzy chcą mieć zawód i jednocześnie planują kontynuować naukę na uczelniach wyższych – mówi Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. Zapraszamy gimnazjalistów do Srebrnej Szkoły rankingu Perspektywy.pl. Czwarte, fantastyczne miejsce w województwie. Gratuluję raz jeszcze uczniom, rodzicom i motywującej na ścieżce rozwoju kadrze. Jesteście liderem i wzorem dla innych – dodaje Kowalczuk.

 

Uczniowie Zespołu Szkół Łaczności

Podczas konferencji uczniowie będą mogli poznać ofertę wybranych firm branżowych ściśle współpracujących ze szkołą. Swoje stoiska mieć będą firmy: Aplitt, Intel, Lotos Serwis, Kainos, Radmor, Sevenet i Sprint.

-Cieszymy się, że dzięki współpracy z firmami branżowymi uczniowie Zespołu Szkół Łączności mają dostęp do najnowszych technologii. Funkcjonując w symbiozie z firmami branżowymi, możemy nadążyć za szybkim tempem rozwoju techniki i zagwarantować wysoką jakość kształcenia zawodowego. Wiedza i umiejętności, jakie zdobywa nasza młodzież, w czasie procesu edukacyjnego są zgodne z potrzebami rynku pracy. To pracodawcy, uczestnicząc w procesie kształcenia, przygotowują pracowników zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i potrzebami wynikającymi z dynamicznie rozwijających się nowych technologii – podkresla dyrektor szkoły Jadwiga Piechowiak.

Jak podkreśla dyrekcja Zespół Szkół Łączności może stale rozwijać się i podnosić jakość pracy szkoły, dzięki wszystkim współpracującym ze szkołą firmom branżowym. Pomagają one budować specjalistyczne pracownie oraz organizować  zajęcia praktyczne i laboratoryjne. Tworzą wspólnie ze szkołą podstawy programowe dla nowych zawodów poszukiwanych na rynku pracy takich jak: technik elektronik, technik teleinformatyk, technik automatyk, technik szerokopasmowej komunikacji elektronicznej, technik informatyk. Zajęcia dodatkowe prowadzone przez przedstawicieli firm oraz inżynierów specjalistów,  pozwalają uczniom zdobyć wiedzę i umiejętności, jakich oczekuje współczesny pracodawca. Pracodawcy obejmują też swoim patronatem  poszczególne klasy, a uczniom zapewniają odbycie staży. Tą formą wspierają również nauczycieli ZSŁ uczących przedmiotów zawodowych i zajęć praktycznych.

A już od 6 marca  – Tydzień zawodowca – wielkie święto gdańskich szkół zawodowych. W tym roku podczas tygodnia pełnego atrakcji gimnazjaliści będą mogli nie tylko poznać firmy współpracujące ze szkołami i ofertę edukacyjną gdańskich zawodówek, ale również sprawdzić swoje predyspozycje zawodowe w Centrum Rozwoju Talentów. Podczas uroczystej gali poznamy też zwycięzców konkursu „Pracodawca przyjazny szkole zawodowej”.

 

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Triathlon w gdańskiej Alchemii po raz trzeci

Najpierw popłyną, później wskoczą na rower, na końcu pobiegną. Już 25 lutego wielofunkcyjny kompleks Alchemia w Gdańsku po raz trzeci...

Zamknij