Pączek dla każdego! Tłusty Czwartek w Informacji Turystycznej

Za nami Walentynki, ale przed nami kolejne święto, przez niektórych cenione nawet bardziej niż 14 lutego! Chodzi oczywiście o Tłusty Czwartek. Z tej okazji, Gdańska Organizacja Turystyczna przygotowała słodki poczęstunek. Każdy, kto odwiedzi Gdańskie Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29) w czwartek 23 lutego, będzie mógł poczęstować się pysznym, gdańskim pączkiem.

A skąd tak właściwie wziął się Tłusty Czwartek? Data tego święta łasuchów zależy oczywiście od daty Świąt Wielkiej Nocy w danym roku. To dzień, który wypada zawsze od 29 stycznia do 4 marca. W naszej tradycji to dzień rozpoczynający ostatni tydzień karnawału. A skoro ostatni – to czemu sobie nie pofolgować i nie najeść się czegoś słodkiego i pysznego zanim nadejdzie post? Poza tym, stary przesąd nakazuje wierzyć, że kto tego dnia nie zje choćby jednego pączka, będzie miał pecha… No i jak tu odmówić?

Równie słodkie jak pączki są także nasze, gdańskie czeklady (o ile nawet nie słodsze!). Serdecznie polecamy zakupy w sklepie internetowym http://sklep.visitgdansk.com/pl/14-slodkie-gdanskie-upominki w naszych punktach informacji turystycznej. 

Zapraszamy i smacznego. Będzie słodko!

Przypominamy także, że cały czas obowiązuje promocyjna oferta Karty Turysty „Zwiedzaj Gdańsk z Ukochaną Osobą”.

 

Michał Brandt 

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ptasia grypa na terenie Gdańska – nie ma zagrożenia dla ludzi

Szczegółowe badanie laboratoryjne przeprowadzone w Państwowym Instytucie Weterynarii w Puławach (przeprowadzone 21 lutego) potwierdziło wstępną opinię Powiatowego Lekarza Weterynarii w Gdańsku...

Zamknij