Będzie projekt ul. Pagórkowej

Miasto szuka sposobu, by pomóc mieszkańcom ul. Pagórkowej. Odpowiedzią na działania prywatnego właściciela terenu, który jesienią ubiegłego roku zagrodził zjazd z ul. Myśliwskiej w ul. Pagórkową, ma być przebudowa tej ostatniej i umożliwienie mieszkańcom wygodnego dojazdu od strony ul. Kartuskiej.

Dziś w siedzibie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska otwarte zostały oferty na opracowanie dokumentacji projektowej dla planowanej inwestycji. Swoje oferty złożyło pięciu wykonawców:

POLDUKT PROJEKT z Gdyni – 139 851,00 zł
HIGHWAY Sp. z o.o. z Banina – 266 910,00 zł
Projektowanie i Obsługa Inwestycji Piotr Wojczal z Gdańska – 52 890,00 zł
Pracownia Projektowa PROMAR z Pelplina – 117 465,00 zł
Konsorcjum firm TYM – BUD Zakład Remontowo – Budowlany i Nord Investments Sp. z o.o. z Pruszcza Gdańskiego – 99 000,00 zł

Obecnie wszystkie oferty są weryfikowane pod względem formalno-prawnym. Wybrany wykonawca czas na opracowanie dokumentacji ma do końca września 2017 roku.

Przypomnijmy, że sytuacja związana z zablokowaniem fragmentu ul. Pagórkowej wynika z faktu, iż część działki, na której znajduje się ulica ma nieuregulowany stan prawny. Nie wiadomo, kto jest prawnym spadkobiercą po poprzednim właścicielu, który zgadzał się na wytyczenie przejazdu w tym miejscu. 

– Nie wiemy jak szybko sytuacja znajdzie rozstrzygnięcie, stąd decyzja o podjęciu innych działań – mówi Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska. – Na razie pierwszy krok, czyli dokumentacja, ale niezależnie będziemy się starać wygospodarować środki na przebudowę w budżecie miasta.

Przyszła przebudowa zakłada utwardzenie nawierzchni, odwodnienie i montaż oświetlenia wzdłuż ulicy, a także naprawę ulicy Pagórkowej w sąsiedztwie stojących przy niej bloków.
Michał Piotrowski

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ostateczna rozgrywka

Sąd Ostateczny, poezja i muzyka elektroniczna – takie połączenie proponuje Gdański Archipelag Kultury w ramach projektu SLAM Ostateczny. Zapraszamy w...

Zamknij