Targi CeBIT czekają na pomorskie firmy. Zgłoszenia do 2 marca

Jedne z największych targów branży teleinformatycznej i nowych technologii na świecie czekają na pomorskich wystawców. Tegoroczny wyjazd małych i średnich przedsiębiorstw na słynny hanowerski CeBIT jest ponownie wspierany finansowo przez Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 marca!

Targi CeBIT odbędą się w tym roku między 20 a 24 marca. Ta gigantyczna impreza adresowana jest do firm oferujących i poszukujących rozwiązań w zakresie: Big Data & Business Inteligence, Business Security, Communications & Networks, Internet of Things, R&D i Virtual and Augumented Reality. W ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy, PPNT Gdynia współfinansuje i organizuje wyjazdy na różne branżowe imprezy, w tym targi CeBIT właśnie. Na wspólne stoisko zaproszone są firmy z sektora MŚP z województwa pomorskiego, które prowadzą działalność zgodna z tematyką targów.

 

W ramach Pomorskiego Brokera Eksportowego finansowane są:
• przejazd na trasie Gdynia – Hannover – Gdynia,
• zakwaterowanie w trakcie trwania targów,
• stoisko o wielkości ok. 50 mkw (dla wszystkich uczestników),
• wstęp na targi.
Poziom dofinansowania to maksymalnie 85% sumy powyższych kosztów w przypadku skorzystania przez firmę z pomocy de minimis.

 

Udział w targach daje możliwość nawiązania nowych kontaktów biznesowych i prezentacji swoich produktów lub usług. To także okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami w branży, poznania oferty konkurencji i spotkań z kontrahentami. W ramach imprezy organizowane są tzw. Special Summits – codzienne konferencje dotyczące najnowszych rozwiązań informatycznych w różnych branżach, spotkania networkingowe dla start-upów, panele eksperckie i wiele, wiele innych wydarzeń.

 

Procedura naboru wygląda następująco:

  1. Przedsiębiorca przesyła zgłoszenie udziału w targach zgodnie z wzorem dostępnym na stronie: www.brokereksportowy.pl/pl/jak-skorzystac/targi.html (załącznik nr 3).
  2. Zgłoszenia należy składać osobiście, pocztą tradycyjną lub kurierem do 2 marca 2017 roku do godziny 10.00 na adres: Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98, pokój A.510, 81-451 Gdynia.
  3. Ogłoszenie wyników nastąpi 6 marca 2017. Przedsiębiorcy zostaną poinformowani o wynikach drogą mailową na adres podany w formularzu zgłoszeniowym.
  4. Zgłoszenie są oceniane pod względem kryteriów formalnych (firma ma siedzibę na terenie województwa pomorskiego, należy do sektora MSP, posiada zakres działalności zgodny z tematyką targów, nie jest wykluczona z możliwości ubiegania się o środki europejskie, ma potencjał kadrowy umożliwiający prezentację oferty firmy podczas targów w języku angielskim, posiada materiały marketingowe nt. produktu prezentowanego na targach w języku angielskim) oraz kryteriów rankingowych (sposób prezentacji produktu na targach, dotychczasowe doświadczenia eksportowe, potencjał firmy do podejmowania działań eksportowych).
  5. Po ogłoszeniu wyników przedsiębiorcy wypełniają dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o pomoc de minimis.
  6. Po zatwierdzeniu dokumentów niezbędnych przy ubieganiu się o pomoc de minimis, PPNT podpisuje umowę z firmą.

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie: www.brokereksportowy.pl/pl/jak-skorzystac/targi.html.

 

Pomorski Broker Finansowy to szeroko zakrojony projekt rozpisany na lata 2016-2023. Wspiera on rozwój działalność firm z sektora MŚP na rynkach zagranicznych. W jego ramach przewidziana jest organizacja wyjazdów na 36 imprez targowych, z czego Pomorski Park Naukowo-Technologiczny Gdynia odpowiada za organizację 26. z nich. Budżet całkowity na wyjazdy targowe to 10 800 000 zł, a PPNT na ten cel ma przewidziane w budżecie 7 800 000 zł.

Barbara Betlejewska

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Weekend po gdyńsku

Ten weekend upłynie w Gdyni pod znakiem prapremiery widowiska muzycznego „Emigra – Symfonia bez końca” do muzyki skomponowanej przez laureata...

Zamknij