Firmy przyjazne gdańskim szkołom zawodowym nagrodzone

Do tegorocznej edycji konkursu Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej zostało nominowanych trzydzieści dziewięć firm. Spośród nich kapituła konkursowa wybrała 14 firm, które otrzymały statuetki laureatów oraz jedną firmę, które została wyróżniona za wspieranie kształcenia osób niepełnosprawnych. Wręczenie statuetek i dyplomów odbyło się, jak na charakter nagrody przystało, w jednej z gdańskich szkół zawodowych – w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2. 

  – Dziękuję pracodawcom, którzy współpracują na co dzień z gdańskimi szkołami zawodowymi. Musimy zawiązać sojusz. Te państwa i miasta, w których różne sektory działają zespołowo odnoszą sukces. To dzięki wam – nauczycielom, i dzięki pracodawcom, szkoły mogą przygotowywać uczniów tak, by ich absolwenci byli doskonale przygotowani na potrzeby rynku pracy.  Niezwykle ważne jest, aby uczeń i uczennica mogli zetknąć się podczas nauki ze środowiskiem pracy, z kulturą i zasadami, które panują w firmach. To dzięki wam, pracodawcom współpracującym ze szkołami,  gdańscy absolwenci zawodówek mogą być potem rozchwytywani – mówił prezydent Paweł Adamowicz. -Musimy pamiętać, że to szkoły zawodowe są fundamentem gospodarki, to tu kształcą się ludzie, którzy za jakiś czas będą wynalazcami,  przedsiębiorcami i będą rozwijać swoje biznesy – dodał Adamowicz. 

Pracodawca przyjazny gdańskiej szkole zawodowej

W tym roku poza nagrodzonymi w poszczególnych kategoriach i obszarach, po raz pierwszy wyłoniono laureata który wspiera kształcenie osób niepełnosprawnych.

Wśród firm z zakresu administracyjno-usługowego laureatem została w kategorii średnie przedsiębiorstwo ESOTIQ  & Henderson S.A, natomiast laureatem w kategorii duże przedsiębiorstwo zostały Zakłady Odzieżowe Wybrzeże S.I.

W kategorii firm budowlanych laureatami zostały firmy: UNITHERM SP.J   – małe przedsiębiorstwo oraz STEICO CEE Sp. Z o.o.- duże przedsiębiorstwo.

W kategorii elektryczno-elektronicznej laureatami zostały firmy: Abell Iwona Kwidzińska – małe przedsiębiorstwo oraz SATEL Sp. z o.o. – duże przedsiębiorstwo.

W kategorii mechanicznej i górniczo-hutniczej nagrodzono firmy: „Nowoczesny Warsztat”- Goldman s.c – małe przedsiębiorstwo,  Żegluga Gdańska  Sp. z o.o.  – średnie przedsiębiorstwo oraz Grupa Stoczni Gdańsk –  duże przedsiębiorstwo.

W kategorii rolniczo-leśnej z ochroną środowiska laureatami zostały firmy: „Pracownia Sztuki Ogrodowej”- mikroprzedsiębiorstwo, Pomorskie Hurtowe Centrum Rolno-Spożywcze S.A. – małe przedsiębiorstwo.

W kategorii turystyczno-gastronomicznej laureatami zostały: Ristorante La Cucina – małe przedsiębiorstwo, Hotel Gdańsk Browarnia Sp. zo.o – średnie przedsiębiorstwo, Zakłady Tłuszczowe „Kruszwica” S.A. – duże przedsiębiorstwo.

Laureatem w kategorii firmy wspierającej kształcenie osób niepełnosprawnych została Villa „EVA”.

Organizowany po raz trzeci konkurs ma charakter otwarty. Nominacje mogą uzyskać firmy działające na terenie Polski, które współpracują z gdańskimi szkołami/placówkami od minimum 2 lat. W tegorocznej edycji zgłoszone zostały firmy współpracujące ze szkołami, które kształcą w obszarach zgodnych z rozporządzeniem MEN w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego m.in. takich jak administracyjno-usługowy, budowlany, elektryczno-elektroniczny, mechaniczny i górniczo-hutniczy, rolniczo-leśny z ochroną środowiska oraz turystyczno-gastronomiczny. Pod uwagę brana była również wielkość zatrudnienia w firmie. Konkurs ma promować pracodawców zaangażowanych w proces kształcenia zawodowego gdańszczan.

W trakcie Tygodnia Zawodowca odbędą się jeszcze:

W piątek 10 marca w godz. 9.00-15.00 w Zespole Szkół Morskich – Targi Szkół Zawodowych, w których udział weźmie 15 gdańskich szkół zawodowych. W trakcie targów działał będzie punkt poradnictwa zawodowego prowadzony przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4.

W sobotę 11 marca w godz. 10.00 do 14.00 we wszystkich gdańskich szkołach zawodowych odbywać się będą dni otwarte. W swoje progi „zawodówki” zapraszają gimnazjalistów wraz z rodzicami.

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rusza nabór do konkursu dla młodych innowatorów!

Jesteś absolwentem Politechniki Gdańskiej? Napisałeś ciekawą pracę magisterską lub inżynierską z zakresu nowoczesnych technologii i obroniłeś ją z wynikiem co...

Zamknij