Gdynia czeka na nowe inwestycje

Śródmieście Morskie, a także inne atrakcyjne tereny pod inwestycje w mieście, zarówno hotelowe, jak i biurowe – z taką biznesową ofertą jedzie na międzynarodowe targi MIPIM The World’s Leading Property Market 2017 Gdynia. Impreza, która odbędzie się w dniach od 14 do 17 marca w Cannes, to jedne z największych targów nieruchomości na świecie. Nasze miasto będzie się promować na metropolitalnym stanowisku Invest in Pomerania.

„City of the Future 2017/2018” JEMS Architekci

Jednak najważniejszym dla naszego miasta wydarzeniem będzie ceremonia wręczenia nagród FDI Magazine„City of the Future 2017/2018”. Wyróżnienie dla Gdyni, za wygraną w kategorii dla miast średniej wielkości, odbierze prezydent Wojciech Szczurek. To drugi tytuł z rzędu. Ceremonia odbędzie się we wtorek 14 marca, a o szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Gdynia, jako miasto z ugruntowanym potencjałem inwestycyjnym, do Cannes jedzie z własnym, bardzo konkretnym planem. W tym roku po raz pierwszy nastawionym na pozyskanie inwestorów gotowych wybudować w mieście hotele. Jednym z najbardziej pożądanych terenów jest aktualnie działka przy Polance Redłowskiej. Oprócz tego doskonałe tereny pod tego typu inwestycje znajdują się na terenie Śródmieścia Morskiego. Miasto w czasie całych targów prezentować będzie Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki, a w kilku najważniejszych wydarzeniach udział weźmie także prezydent Wojciech Szczurek.

Wizualizacja Śródmieścia Morskiego – ArchDeco

MIPIM 2017 są okazją do zacieśnienia relacji i więzi partnerskich. W planach jest szereg spotkań z globalnymi zarządami największych europejskich i światowych firm deweloperskich oraz nieruchomościowych. Oprócz tego gdyńska delegacja weźmie udział m.in. w MIPIM City Investment Forum, poświęconym stymulowaniu inwestycji miejskich oraz w forum dla zagranicznych inwestorów organizowanym pod auspicjami Ministerstwa Rozwoju. Na targach odbędzie się także coroczny „Think Tank” w którym wezmą burmistrzowie i prezydenci miast oraz polityczni liderzy z całej Europy. Na wszystkie zaproszenia, nie dało się odpowiedzieć pozytywnie, bo dziennie kalendarze i tak zawierają już po kilkanaście spotkań. To znak, że miasto ma już rozpoznawalną markę.

Przez 4 dni w Palais des Festivals będą spotykać się najbardziej wpływowi gracze rynku nieruchomości z różnych branż m.in. sektora nieruchomości biurowych, produkcyjno-magazynowych, handlowych oraz mieszkaniowych. W tym roku organizatorzy spodziewają się 2600 wystawców z 90 krajów, 23 000 uczestników oraz 5 300 inwestorów. Zaplanowano ponad 100 konferencji i seminariów.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Starcie poetów – 16. edycja gdyńskiego Slamu

Każdy, kto chciałby poczuć się jak Adam Mickiewicz i Juliusz Słowacki podczas słynnej, paryskiej Uczty Grudniowej, ma na to szansę....

Zamknij