Gdańskie podstawówki zapraszają na dni otwarte

Od soboty 18 marca rozpoczną się dni otwarte gdańskich podstawówek. Podczas czterech kolejnych sobót rodzice wraz z dziećmi będą mogli poznać ofertę przygotowaną przez ponad 60 szkół. Będzie to okazja, by porozmawiać z nauczycielami, zobaczyć sale do nauki i zabawy i posłuchać o tym, co przygotowano na nowy rok szkolny. Na najmłodszych czekać będą atrakcje przygotowane przez uczniów i nauczycieli.

W tym roku dni otwarte gdańskich podstawówek odbywać się będą w soboty 18 i 24 marca oraz 1 i 8 kwietnia. Organizacja dni otwartych pozwala na poznanie i odwiedzenie wszystkich szkół w danej dzielnicy. W ten sposób będzie można poznać oferty wszystkich placówek. Rodzice mogą zaś zweryfikować wyobrażenia o współczesnej szkole.

-Zobaczcie przestrzeń szkoły, poznajcie dyrekcję, porozmawiajcie z nauczycielami. Wspólnie z dzieckiem zbadajcie czym różni się szkoła od przedszkola – zachęca do udziału w dniach otwartych Piotr Kowalczuk zastępca prezydenta ds. polityki społecznej. – Będzie to okazja, by przekonać się, że szkoły mają szerszą ofertę nastawioną na rozwój młodych gdańszczan, tych najbardziej ciekawych świata, ambitnych, aktywnych, ciągle zadających rozwijające pytania „a dlaczego?”. Wychodząc z przedszkola warto zobaczyć, że przestrzeń szkoły jest większa, bogatsza jest oferta wychowania fizycznego oraz infrastruktura, z której korzystają uczniowie – mówi Kowalczuk

Dni otwarte to okazja, by zobaczyć co oferują podstawówki. Będzie możliwość porozmawiać z wychowawcami, odwiedzić świetlicę szkolną, zobaczyć z jakich zajęć pozalekcyjnych będzie mogło skorzystać dziecko. Najmłodsi mogą zwiedzić szkołę i oswoić się z nowym miejscem, tak aby wyjście z przedszkola i przejście do podstawówki odbyło się płynnie, bez zbędnego stresu. Rodzice poznają także szczegóły dotyczące zasad rekrutacji oraz dowiedzą się jak przygotować najmłodszych na 1 września.

– Każda z naszych szkół jest inna, każda oferuje co innego. Rodzice mogą odwiedzić poszczególne szkoły i wybrać tą, która będzie najlepsza dla ich dziecka. Nikt nie zabrania rodzicom, by ich dzieci rozpoczęły edukację szkolną od 6 lat. Doskonale to miejsce spełnia się od lat także dla 6-latków w oddziałach zerowych. Nie trzeba czekać aż do 7 roku życia. Nie bójmy się szkoły, nie straszmy nią, twórcze, aktywne i kreatywne dzieciństwo to najlepsze co możemy ofiarować dzieciom na tym etapie rozwoju. Pozwólmy im się rozwijać – prosi Kowalczuk.

Sobota 18 marca w godzinach 10:00 do 14:00 zapraszają gdańskie szkoły podstawowe:

Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Gojawiczyńskiej 10

Szkoła Podstawowa nr 2, ul. Marusarzówny 10

Szkoła Podstawowa nr 4, ul. Łąkowa 61 

Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Meissnera 9 

Szkoła Podstawowa nr 8, ul. Dragana 2

Szkoła Podstawowa nr 14, ul. Kartuska 126A 

Szkoła Podstawowa nr 15, ul. Smoluchowskiego 13

Szkoła Podstawowa nr 17, ul. Czarnieckiego 2

Szkoła Podstawowa nr 18, ul. Krasickiego 10

Szkoła Podstawowa nr 19, ul. Hoene 6 

Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Wąsowicza 30 

Szkoła Podstawowa nr 39, ul. Obywatelska 1

Szkoła Podstawowa nr 43, ul. Beethovena 20

Szkoła Podstawowa nr 46, ul. Arkońska 17

Szkoła Podstawowa nr 49, ul. Legionów 11

Szkoła Podstawowa nr 57, ul. Aksamitna 8 

Szkoła Podstawowa nr 62, ul. Kępna 38

Szkoła Podstawowa nr 65, ul. Śluza 6

Szkoła Podstawowa nr 69, ul. Zielony Trójkąt 1

Szkoła Podstawowa nr 70, ul. VII Dwór 7

Szkoła Podstawowa nr 76, ul. Jagiellońska 14

Szkoła Podstawowa nr 77, ul. Orłowska 13

Szkoła Podstawowa nr 80, ul. Opolska 9 

Szkoła Podstawowa nr 81, ul. Siedleckiego 14

Szkoła Podstawowa nr 82, ul. Radarowa 26

Szkoła Podstawowa nr 84, ul. Otomińska 72 

Szkoła Podstawowa nr 86, ul. Wielkopolska 20

Szkoła Podstawowa nr 87, ul. Tęczowa 6

Szkoła Podstawowa nr 89, ul. Szyprów 3

Szkoła Podstawowa nr 92, ul. Startowa 9

Szkoła Podstawowa Olimpijczyk, ul. Porębskiego 4

 

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
WIOŚ i WFOŚ na straży czystego powietrza!!!

Do tut. Inspektoratu ochrony środowiska w 2017 roku wpłynęło 9 wniosków o podjęcie interwencji w sprawie prawdopodobnego spalania odpadów w zakładowych kotłowniach...

Zamknij