ONICO Gdynia Półmaraton 2017 – zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

19 marca odbędzie się ONICO Gdynia Półmaraton 2017. W związku z imprezą nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu.

Trasa biegu
al. Jana Pawła II – Skwer Kościuszki – Świętojańska – al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Śródmieścia) – Stryjska – Olimpijska – Sportowa – Łużycka – Stryjska – al. Zwycięstwa (jezdnia w kierunku Sopotu do wysokości al. Piłsudskiego, następnie jezdnia w kierunku Obłuża) – Władysława IV (jezdnia w kierunku Obłuża) – Jana z Kolna – Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Śródmieścia) – nawrót na wysokości ul. Energetyków – Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku Obłuża) – Jana z Kolna – Wendy – Portowa – plac Kaszubski – Świętojańska – al. Piłsudskiego – Bulwar Nadmorski – al. Jana Pawła II.

Zmiany w organizacji ruchu
O godz. 9.00 zostanie wstrzymany ruch na ulicach: Skwer Kościuszki, Portowa- Plac Kaszubski- Świętojańska (możliwy przejazd jednym pasem ruchu od Wendy do 10 Lutego), Zwycięstwa (obie jezdnie od Węzła św. Maksymiliana do Wielkopolskiej), Stryjska (od Zwycięstwa do Olimpijskiej), Małokacka (od Konwaliowej do Olimpijskiej z możliwością dojazdu do stacji paliw), Olimpijska, Sportowa, Wileńska, Górskiego (od Gdynia Arena do Sportowej), Łużycka, Władysława IV (jezdnia w kierunku 10 Lutego – od 10 Lutego możliwy przejazd jednym pasem ruchu do Wójta Radtkego), Jana z Kolna (od Władysława IV do Janka Wiśniewskiego), Janka Wiśniewskiego (obie jezdnie od Energetyków do Placu Konstytucji), Piłsudskiego. Dodatkowo z ruchu od godz. 6.00 17 marca do godz. 20.00 19 marca zostanie wyłączona al. Jana Pawła II.
Bieg zakończy się o godz. 13.15. Ruch na poszczególnych ulicach będzie wznawiany wraz z postępem zawodów. Szacowane godziny wznowienia ruchu: al. Zwycięstwa 12.00, Władysława IV (odcinek Piłsudskiego- 10 Lutego) 12:00, Władysława IV (odcinek 10 Lutego- Jana z Kolna) 12:45, Janka Wiśniewskiego 12:45, Jana z Kolna 12:45, Świętojańska 13:00, Piłsudskiego 13:00.
Po godz.10:20 umożliwiony zostanie przejazd przez Skwer Kościuszki pomiędzy ulicami Żeromskiego- Borchardta- Waszyngtona.
Przejazd przez miasto na relacji Sopot- Rumia możliwy będzie ulicami: Wielkopolską, Lotników, Drogą Gdyńską, Śląską, Morską. Dojazd do portu od strony Estakady Kwiatkowskiego możliwy będzie ulicami Gołębią (przez teren GTC) i dalej Przelotową (przez teren PSSE) do ul. Czechosłowackiej.
Poprzeczne przekraczanie trasy zawodów możliwe będzie na skrzyżowaniach: Portowa-św. Piotra-Wendy-Węglowa, Świętojańska-Armii Krajowej, Świętojańska-Żwirki i Wigury, Świętojańska-I Armii WP, Piłsudskiego-Legionów, Władysława IV-Traugutta, Władysława IV-Żwirki i Wigury, Władysława IV- Armii Krajowej, Władysława IV-10 Lutego (tylko w kierunku do 3 Maja), Władysława IV-Starowiejska, Władysława IV-Wójta Radtkego (Wójta Radtkego pomiędzy 3 Maja i Władysława IV będzie dwukierunkowa). Miejsca te będą nadzorowane przez funkcjonariuszy służb porządkowych, którzy decydować będą o możliwości przejazdu w zależności od sytuacji na trasie biegu. Należy liczyć się z długim oczekiwaniem na możliwość przejazdu.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej
Zmianie ulegną trasy linii: R, S, W, Z, 4A, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 105, 109, 125, 133, 146, 147, 150, 152, 160, 170, 172, 173, 190, 194, 203, 282 i 740.

Całkowicie wyłączone z obsługi przez komunikację miejską zostaną: ul. Świętojańska, Jana z Kolna, Polska, Górskiego, Łużycka, Stryjska, Halicka.

Częściowo zamknięte będą: al. Zwycięstwa, al. Piłsudskiego, ul. Władysława IV, 10 Lutego, Janka Wiśniewskiego.

Nie będzie dojazdu do: Stoczni Gdynia, Dworca Morskiego, Placu Kaszubskiego i Domu Marynarza.

Wszystkie autobusy ze śródmieścia do Obłuża będą kursować ul. Morską.
Wszystkie autobusy i trolejbusy ze śródmieścia w kierunku Redłowa i Orłowa będą kursować Drogą Gdyńską.
Nie będzie przejazdu z Witomina do Redłowa ul. Małokacką.
Rejon ulicy Warszawskiej z ulicą Władysława IV łączyć będzie linia tymczasowa 922.
Więcej o zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na www.zkmgdynia.pl

Dodatkowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.gdyniapolmaraton.pl.

Karolina Szypelt

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Gdańsk z dofinansowaniem na przebudowę wiaduktu Biskupia Górka

Ministerstwo Rozwoju podjęło decyzję o zwiększeniu o 1,2 mld zł puli funduszy na konkurs w Programie Infrastruktura i Środowisko. Wśród...

Zamknij