Modernizujemy park na Kamiennej Górze i żegnamy Shreka

Zbliżająca się wiosna to moment, kiedy rozpoczynają się prace modernizacyjne na Kamiennej Górze. Park ma być nowoczesnym, atrakcyjnym i ukwieconym miejscem nastawionym na relaks oraz wyciszenie. Jednocześnie 18 marca to dzień, kiedy w pobliskim Teatrze Muzycznym po raz ostatni wystawione zostanie przedstawienie Shrek. Co łączy te dwa fakty?

Park na Kamiennej Gorze w Gdyni

Otóż w sobotę o godz. 15.00 na pl. Grunwaldzkim, znajdującym się u podnóża Kamiennej Góry, odbędzie się specjalna akcja, podczas której zaprezentowana zostanie koncepcja zmian parku, a główny bohater musicalu posadzi drzewa, które są symbolem przedstawienia. Gdyby jednak pogoda nie dopisała, wydarzenie zostanie przeniesione do Teatru Muzycznego.

Obecnie zakończone zostały prace nad koncepcją zmian przestrzeni na Kamiennej Górze i rozpoczyna się etap przygotowywania projektu, po którym nastąpi realizacja tej unikalnej inwestycji. Prace będą trwały przez najbliższe dwa lata. Nowa odsłona zostanie zaprezentowana w 2018 roku.

Zdecydowanie dłużej, niż modernizacja Kamiennej Góry, trwała przygoda Shreka z Gdynią. Na deskach Teatru Muzycznego gościł od września 2010 roku. Spektakl prezentowany był 142 razy, a obejrzało go ponad 130 tys. widzów. Podobnie, jak zespół teatru, mamy nadzieję, że dzięki posadzonym drzewom pozostanie w pamięci gdynian.

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
ONICO Gdynia Półmaraton 2017 – zmiany w organizacji ruchu i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

19 marca odbędzie się ONICO Gdynia Półmaraton 2017. W związku z imprezą nastąpią duże zmiany w organizacji ruchu. Trasa biegu al....

Zamknij