„Budzenie Wiosny” dla dziecięcego hospicjum w Gdyni

Muzyka zespołu Lady & Gentlemen Trio, wiersze recytowane przez Weronikę Edmunds oraz oprawa wizualna, na którą składać się będą dzieła światowej sławy artystów – to wydarzenia artystyczne i towarzyskie, które odbędą się w niedzielę, 19 marca, w Muzeum Miasta Gdyni. Zostały one przygotowane z myślą o wsparciu najmłodszych podopiecznych gdyńskiego hospicjum Bursztynowa Przystań.

Hospicjum w Gdyni

Tegoroczna edycja „Budzenia Wiosny” została pomyślana jako wydarzenie poetycko-muzyczne pt. „Sztuka w poezji”. Jest to literacka interpretacja sztuki Ewy Piaseckiej-Sikory w niezwykłej oprawie muzycznej, którą przygotował zespół Lady & Gentlemen Trio (saksofon, piano, vocal).

Pięknym utworom muzycznym ilustrowanym dziełami światowej sławy artystów, towarzyszyć będzie recytacja wierszy w wykonaniu Weroniki Edmunds.

Podczas spotkania będzie można nabyć tomiki wierszy „Sztuka w poezji”, z których całkowity dochód przeznaczony zostanie na rzecz chorych dzieci z gdyńskiego hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

Przypomnijmy, że wydarzenie „Budzenie Wiosny” organizowane jest z myślą o pomocy dzieciom z domu hospicyjnego Bursztynowa Przystań prowadzonego przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Wawrzyńca. Działająca od 1987 roku placówka opieką paliatywną obejmuje osoby nieuleczalnie chore oraz wspiera ich najbliższych w tym trudnym czasie. Obecnie prowadzi 4 hospicja: stacjonarne i domowe dla dzieci oraz stacjonarne i domowe dla dorosłych. Podczas niemal 30-letniej działalności z pomocy instytucji skorzystało ponad 10 tysięcy pacjentów.

„Budzenie Wiosny”
19 marca, godz. 16.00 – 18.00
Wstęp wolny

Muzeum Miasta Gdyni
Zawiszy Czarnego 1

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak ciekawie spędzić weekend w Gdyni

W przyszłym tygodniu poczatek kalendarzowej wiosny, a w mieście na każdym kroku widać pierwsze jej oznaki. W sobotę warto zajrzeć...

Zamknij