Rolkowisko w hali przy ulicy Bema w Gdyni

W dniu 6 marca 2017 roku do Urzędu Miasta Gdyni wpłynęła oferta HUKS Niedźwiadki Gdyni dotycząca wykorzystania przez Klub hali namiotowej mieszczącej się przy ulicy Bema, na potrzeby stworzenia rolkowiska, w okresie od kwietnia do listopada br. Przedstawiciele Klubu zobowiązali się w niej do poniesienia całości nakładów związanych z dostosowaniem obiektu do nowej roli a także całości kosztów operacyjnych związanych z jego funkcjonowaniem. Wskazane zostały też dwa zakresy oczekiwanego wsparcia miasta: minimalny i optymalny.

W odpowiedzi na złożony wniosek Prezydent Miasta Gdyni podjął decyzję o możliwie szerokim wsparciu inicjatywy, czyli zgodnie z wnioskiem:
– wyrażenie zgody na wykorzystanie hali namiotowej przy ul. Bema na potrzeby rolkowiska,
– wyrażenie zgody na wykorzystanie pomieszczeń przy ul. Bema (szatnie),
– zapewnienie możliwości korzystania z energii elektrycznej,
– sfinansowanie kosztów energii elektrycznej przez Urząd Miasta Gdyni,
– możliwość nagłośnienia informacji o funkcjonowaniu nowego obiektu w Gdyni w ramach dostępnych dla UM Gdynia narzędzi.

Z powodów formalnych na tym etapie nie jest możliwe spełnienie postulatu zapewnienia odkupienia przez Urząd Miasta Gdyni maty typu STILMAT po zakończeniu sezonu.

Jedynym warunkiem stawianym przez Miasto jest zagwarantowanie ze strony przedstawicieli klubu wydania obiektu w stanie, który pozwoli w zaplanowanym terminie rozpocząć działalność lodowiska następnej zimy. Miasto oczekuje więc propozycji zabezpieczenia na wypadek konieczności poniesienia przez samorząd kosztów naprawy obiektu przed kolejnym sezonem.

Bardzo cieszymy się z inicjatywy klubu i wierzymy, że spotka się bardzo dobrym przyjęciem mieszkańców.

Sebastian Drausal

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Marian Des Loges (1898-1957) – organizator bibliotek w Gdańsku

Biblioteka Gdańska wystawą o Marianie Des Loges’u, w 60. rocznicę jego śmierci, pragnie przybliżyć sylwetkę zasłużonego bibliotekarza, którego działalność zawodowa...

Zamknij