Gdańsk dzieli się dobrymi praktykami

W Gdańsku rozpoczęła się dzisiaj wizyta partnerska uczestników międzynarodowego projektu „CHANGE!- social design of public services”. Podczas wizyty partnerzy będą wymieniać się dobrymi praktykami w zakresie nowoczesnego projektowania różnorodnych usług społecznych. Tak by tworzone były wspólnie z mieszkańcami, odbiorcami tychże usług.

Projekt realizowany jest w ramach programu URBACT III i współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wizyta partnerów potrwa dwa dni.

Jutro, 5 kwietnia o godz. 10.00 goście odwiedzą Dom Sąsiedzki Gościnna Przystań na Oruni (ul. Gościnna 14), gdzie zapoznają się z ideą domów sąsiedzkich w Gdańsku jako narzędzia do budowania silnych społeczności lokalnych. W spotkaniu udział weźmie prezydent Paweł Adamowicz, który podzieli się z doświadczeniami Gdańska w zakresie wdrażania metod partycypacyjnych przy tworzeniu polityk publicznych.

Gdańsk jest partnerem projektu „CHANGE!- social design of public services”, które koordynuje holenderskie Eindhoven. Pozostali partnerzy to: duńskie Aarhus, prowincja szwedzka Skania, włoskie Forli, irlandzkie Dun Laoghaire Rathdown, portugalskie Amarante , Ryga stolica Łotwy oraz węgierskie Nagykanizsa.

 

Olimpia SchneideOlimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Rozsmakuj się w atrakcjach Gdańska – już w ten weekend!

W weekend 8-9 kwietnia po raz dziewiąty gdańszczanie, mieszkańcy metropolii oraz turyści będą mogli rozsmakowywać się w ofercie Gdańska za...

Zamknij