Uczniowie będę układać krajobrazowe puzzle

Uczniowie 23 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski wezmą udział w VII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Architekturze Krajobrazu. Tegoroczna edycja konkursu odbywać się będzie pod tytułem „ Puzzle krajobrazowe – moja regionalna roślinna opowieść”. Finałowe zmagania odbędą się 6-7 kwietnia w Zespole Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku (ul. Czyżewskiego 31).

 

Jak co roku, zabytkowy park Ludolphino oraz przyszkolny ogród dydaktyczny staną się kreatywną przestrzenią dla młodzieży z całej Polski kształcącej się w zawodzie technik architektury krajobrazu.

„Jestem z … to moje miejsce, taki jest mój ogród” – to temat zadania, które przedstawią nam tegoroczni uczestnicy wykorzystując znaną lub mniej znaną roślinność i bawiąc się przestrzenią.

-Wybór tematyki nie jest przypadkowy. Konkurs to doskonała okazja aby podkreślić, co jest ważne przy kreowaniu przestrzeni – mówi Jadwiga Chys, dyrektor szkoły.

Ważny jest kontekst miejsca, tak kulturowy, jak i przyrodniczy, ład przestrzenny, czy zrównoważony rozwój. Piękno danego regionu,  naturalne i historyczne walory rodzimego krajobrazu, jest doskonałą inspiracją na tworzenie „przyjaznego ogrodu” – bliskiemu sercu, korzystnego dla przyrody oraz naszej „kieszeni” – dodaje Chys.

Połączenie praktyki, ekonomii oraz  spójność  z otoczeniem, to przepis na nowoczesny ogród, świadomy walorów otaczającego go krajobrazu.

 

W drugim dniu konkursu, 7 kwietnia, podczas konkurencji indywidualnej blisko 80 najlepszych uczniów  z całego kraju rozegra walkę o indeksy na kierunek architektura krajobrazu w Sopockiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi. Zmaganiom konkursowym towarzyszyć będą warsztaty i wykłady z zakresu architektury krajobrazu.

 

Uwaga – w czwartek 6 kwietnia, w godz. 12.30-14.30 odbywać się będą konkurencje drużynowe, podczas, których można będzie wykonać zdjęcia zawodników i ich prac konkursowych oraz porozmawiać na temat przygotowanych prac.

 

Olimpia Schneider

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Profesjonalne warunki czyli jak się dobrze sprzedać

Nie każdy biznes wymaga dużego zaplecza biurowego i nie każdego przedsiębiorcą stać na taką inwestycję. Czasami jednak potrzeba lokalu -...

Zamknij