Woda dla poszkodowanych w nawałnicy

Od dwóch dni specjalistyczny samochód Saur Neptun Gdańsk dostarcza wodę mieszkańcom województwa pomorskiego dotkniętym skutkami nawałnicy, jaka przeszła nad województwem pomorskim w nocy z piątku na sobotę. SNG prowadzi działania pomocowe w gminie Lipusz – oddalonej od Gdańska 75 km. W asyście Straży Pożarnej cysterna dociera do gospodarstw, które nadal wody w kranach nie mają.

 

Woda dla poszkodowanych SNG – Fot. Piotr Fedorowicz

– Jako firma wodociągowa najlepiej wiemy, jak ważne jest utrzymanie dostaw wody i jaką tragedię i dyskomfort odczuwać muszą mieszkańcy, którzy nadal, po 4 dniach, są dostaw wody z różnych względów pozbawieni. Dlatego zapytani przez Straż Pożarną o możliwość włączenia się do akcji pomocowej ze specjalistycznym sprzętem nie wahaliśmy się ani chwili – zaznacza Jacek Kieloch, wiceprezes Saur Neptun Gdańsk. – Nasz sprzęt zaopatruje w wodę mieszkańców miejscowości Konitop, Zielony Dwór, Żelewiec.

W asyście ochotników Straży Pożarnej wczoraj (14.08) do późnych godzin nocnych, a także dziś od rana dostarcza wodę do potrzebujących gospodarstw.

– Docieramy do gospodarstw pojedynczych, oddalonych od znacznie od miejscowości, czy większych dróg – relacjonuje kierowca cysterny SNG biorący udział w akcji pomocowej. – Drogi dojazdowe są tam udrożnione przez straż pożarną i dzięki jej asyście możemy się poruszać. Wokół są powalone lub ścięte drzewa.

 

To nie pierwszy raz kiedy SNG włącza się do akcji pomocowej poza obszarem swojego normalnego działania. Spółka, która na co dzień zaopatruje w wodę mieszkańców Gdańska i Sopotu pod koniec lat 90. delegowała sprzęt i pracowników do walki ze skutkami powodzi na Śląsku.

 

Magdalena Rusakiewicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zagrożenie w związku z utrzymującymi się opadami deszczu

Utrzymujące się ciągłe opady stwarzają zagrożenie wystąpienia rzek oraz podtopień. Poniżej publikujemy komunikaty dotyczące aktualnej sytuacji. Aktualna informacja W związku...

Zamknij