João Oliveira wypożyczony do Lechii Gdańsk

João Oliveira wypożyczony do Lechii Gdańsk

João Oliveira wypożyczony do Lechii Gdańsk

João Oliveira został wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern do Lechii Gdańsk do końca sezonu 2017/2018. Umowa wypożyczenia zawiera opcję wykupu zawodnika.

João Oliveira ma 21 lat i jest młodzieżowym reprezentantem Szwajcarii. Występuje głównie na lewym skrzydle, choć nieobca jest mu gra również na prawej stronie pomocy.

Nowy piłkarz Lechii swoją karierę rozpoczynał w renomowanej akademii FC Basel. Z tego klubu trafił w 2013 roku do FC Luzern. W minionym sezonie Oliveira w barwach zespołu z Lucerny rozegrał 15 spotkań w szwajcarskiej Superlidze, w których strzelił dwa gole. Grał również w rozgrywkach Pucharu Szwajcarii i meczach kwalifikacyjnych do Ligi Europy.

– Lechia to mój pierwszy klub poza Szwajcarią, dlatego grę w polskiej Lotto Ekstraklasie traktuję jako kolejny krok w mojej karierze. Wiem, że gdański klub ma duże aspiracje, dlatego zamierzam dołożyć wszelkich starań, by spełnić oczekiwania władz Lechii, jej trenerów I kibiców. Słyszałem o Biało-Zielonych wiele pozytywnych rzeczy, dlatego nie mogę się doczekać szansy występu na pięknym Stadionie Energa Gdańsk. Mam świadomość, że w Lechii jest wielu świetnych piłkarzy, więc tym bardziej cieszę się, że będę miał możliwość występowania z nimi w jednej drużynie – powiedział po podpisaniu umowy z Lechią João Oliveira.

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi polonusi z Białorusi zwiedzają Gdańsk

Dzisiaj rozpocznie się wizyta grupy dzieci i młodzieży uczących się języka polskiego w szkołach na terenie Białorusi. Młodzi polonusi poznają...

Zamknij