„Wyskokowe” ewolucje – Red Bull Slackship nadciąga do Gdyni

Równowaga, odwaga i widowiskowe akrobacje – tak w dużym skrócie można opisać zawody Red Bull Slackship. W sobotę 19 sierpnia w Gdyni gwiazdy slackline’u rywalizować będą o tytuł mistrza. Sceną zmagań śmiałków będzie 23-metrowa taśma rozpięta między masztami żaglowca Dar Młodzieży na wysokości 25 metrów!

Red Bull Slackship 2017

Red Bull Slackship na Darze Młodzieży to zawody, o udziale w których marzy wielu slacklinerów, czyli akrobatów na linie, z całego świata. W 3. edycji imprezy udział weźmie elita specjalistów od akrobacji, w tym zeszłoroczny zwycięzca, 28-latek z USA, Mickey Wilson. Amerykanin zwraca na siebie uwagę niezwykłymi umiejętnościami oraz piracką stylizacją, w której wykonywał ewolucje na taśmie w zeszłym roku w Gdyni. O tytuł Mistrza Red Bull Slackship ponownie powalczy również reprezentant Estonii i zwycięzca pierwszej edycji zawodów, Tari Vahesaara. A także jedyny Polak – Filip Oleksik.

W tym roku po raz pierwszy organizatorzy postanowili dać szansę również debiutantom i poszukać wśród nich wschodzącej gwiazdy slackline’u, która stawi czoła najlepszym zawodnikom. „Dziką kartę” wywalczył sobie Chilijczyk Nicolas Clemens, który swoimi wszechstronnymi wyczynami na taśmach oczarował jury, pokonując tym samym rywali z Francji, Niemiec, USA, Belgii, Brazylii i Polski.

Red Bull Slackship 2017

Rywalizacja 10 światowej klasy sportowców i jednego debiutanta na Red Bull Slackship rozpocznie się w sobotę 19 sierpnia o godz. 10.00. Wówczas to pierwsi śmiałkowie wystąpią na 23-metrowej taśmie umieszczonej pomiędzy masztami Daru Młodzieży, mając pod stopami 25-metrową przepaść. Zawody składać się będą się z kilku rund, podczas których slacklinerzy zademonstrują akrobacje starając się nie spaść z taśmy. Sędziowie oceniać będą trzy elementy ich występów: styl, trudność trików i wysokość, na której zostały wykonane. Przed widzami zatem emocjonujące widowisko, w którym nie zabraknie trudnych tricków z 360-stopniowymi flipami, rotacjami i saltami.

Red Bull Slackship
Sobota, 19 sierpnia, godz. 10.00
Dar Młodzieży
Nabrzeże Pomorskie

Agnieszka Wołowicz

Może Ci się również spodoba

Przeczytaj poprzedni wpis:
João Oliveira wypożyczony do Lechii Gdańsk

João Oliveira wypożyczony do Lechii Gdańsk João Oliveira został wypożyczony ze szwajcarskiego FC Luzern do Lechii Gdańsk do końca sezonu...

Zamknij